Basketbolistam Bertānam divi punkti, «Mavericks» zaudē arī trešajā konferences fināla spēlē

Pieticīgu sniegumu svētdien demonstrēja latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, kura pārstāvētā Dalasas "Mavericks" Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences finālsērijas spēlē ar 100:109 zaudēja Goldensteitas "Warriors", liecina NBA informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 3-0 "Warriors" labā.

Bertāns laukumā devās pēc maiņas, kopumā spēlējot 12 minūtes 38 sekundes. Rūjienietis šajā laikā guva divus punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un pārtvēra vienu pretinieku bumbu. Viņš trāpīja vienīgo divpunktu metienu, bet no trīspunktu atzīmes viņš abas reizes bija nesekmīgs. Bertānam esot laukumā, "Mavericks" guva par 11 punktiem vairāk, nekā pretinieki, kas bija labākais rādītājs komandā.

Dalasas līderis Luka Dončičs komandas zaudējumā guva 40 punktus.

Tikmēr viesiem ar 31 punktu izcēlās Stefans Karijs.

Spēli labāk iesāka viesi, kas jau pirmās ceturtdaļas vidū iekrāja 12 punktu pārsvaru. "Mavericks" to ātri prata atspēlēt, jo jau otrās ceturtdaļas otrajā pusē mājinieki bija priekšā ar deviņiem punktiem. Puslaiku pārtraukumā gan minimāls pārsvars bija "Warriors" (48:47). Otrajā spēles daļā Goldensteitas komanda ne reizi neatkāpās no vadības grožiem, izcīnot trešo uzvaru sērijā.

Arī ceturtā sērijas spēles notiks Dalasā. Tā plānota otrdien.

Paralēli NBA Rietumu konferences finālā spēkojas Maiami "Heat" un Bostonas "Celtics". Pēc trim spēlēm ar 2-1 priekšā ir "Heat".

Jau ziņots, ka "Mavericks" izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 4-2 pieveica Jūtas "Jazz", savukārt otrajā kārtā ar 4-3 uzvarēja Fīniksas "Suns".

Bertāns ir vienīgais Latvijas pārstāvis šī gada NBA izslēgšanas turnīrā.