Basketbolistam Bertānam astoņi punkti uzvarā; «Wizards» bez Porziņģa sezonu noslēdz ar zaudējumu

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārās sezonas pēdējā spēlē Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 130:120 pieveica Sanantonio "Spurs". Tikmēr citā spēlē Vašingtonas "Wizards" bez Kristapa Porziņģa ierindā ar 108:124 piekāpās Šārlotas "Hornets", liecina NBA informācija.

(papildināts ar "Mavericks" pretiniekiem izslēgšanas pirmajā kārtā)
Bertāns spēlēja nepilnas 13 minūtes (12:57), kuru laikā guva astoņus punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un pārtvēra vienu pretinieku bumbu. Rūjienietis trāpīja divus no trim trejačiem un vienīgo divpunktu metienu. Viņam esot laukumā, "Mavericks" guva par deviņiem punktiem mazāk nekā pretinieki.

Dalasas uzvarā ar 26 punktiem izcēlās Luka Dončičs, kurš spēli pabeidza priekšlaicīgi savainojuma dēļ. Slovēnis guvis kreisās kājas muskuļa traumu, taču pagaidām netiek atklāts, cik tā ir nopietna. Sanantonio komandā 24 punktus guva Keldons Džonsons.

Tikmēr Porziņģis bija ārpus pieteikuma otro spēli pēc kārtas, lai nepārslogotu iepriekš traumēto ceļgalu. Vašingtonas komandas zaudējumā ar 21 punktu rezultatīvākais bija Rui Hačimura.

Terijs Rozjērs "Hornets" labā izcēlās ar 25 punktiem.

NBA regulārā sezona noslēgsies pirmdien, kad komandas aizvadīs pēdējās spēles, tomēr komandu pāri izslēgšanas turnīrā ir zināmi jau pirms tām.

Dalasas "Mavericks" Rietumu konferences ceturtdaļfinālā tiksies ar Jūtas "Jazz".

Sezonas kopvērtējumā "Mavericks" ar 52 uzvarām 82 spēlēs ieņēma 4. vietu NBA Rietumu konferencē un par vienu pozīciju apsteidza "Jazz". Tikmēr Austrumu konferences 12. vietā palika "Wizards", kas 82 spēlēs uzvarēja 35 reizes, izslēgšanas spēlēm nekvalificējoties.

NBA izslēgšanas spēļu turnīram uzreiz kvalificējās sešas labākās katras divīzijas komandas. Septītās līdz desmitās vietas ieguvēji izspēlēs "play-in" mačus, lai noskaidrotu vēl divas komandas, kas pievienosies konferences labākajām izslēgšanas turnīrā. Konferenču ceturtdaļfināli sāksies 16. aprīlī.