Basketbolista Zaķa pārstāvētā «Viimsi» pievienojas «VEF Rīgai» Latvijas-Igaunijas līgas finālā

Ronalda Zaķa pārstāvētā "Viimsi" sestdien Igaunijas klubu cīņā "Arēnā Rīga" ar 83:81 uzvarēja "Pärnu Sadam", kam mača izskaņā cerības uz glābiņu vēl deva Andris Misters. Latvijas-Igaunijas basketbola līgas finālā "Viimsi" gaidīs tikšanās ar "VEF Rīga".

"Viimsi" 19 punktus guva Tailers Robersons, bet Zaķis ar 18 punktiem bija otrais rezultatīvākais. Arī Misters savā komandā bija otrais ražīgākais, iekrājot 17 punktus, savukārt Trojs Bārnīss nodrošināja 19 punktus.

"Pärnu Sadam" pirmajā puslaikā panāca viena punkta pārsvaru (42:41), taču spraigā cīņā ne brīdi kādas komandas pārsvars nepārsniedza četrus punktus. Spēles pirmajā pusē latvieši savās komandās bija rezultatīvākie, abiem iekrājot pa 11 punktiem.

Intervija ar Andri Misteru un Ronaldu Zaķi puslaika pārtraukumā

Misters pēc pirmā puslaika intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka "Pärnu Sadam" jāuzlabo spēle aizsardzībā, jo divās ceturtdaļās ielaist 41 punktu nav komandai raksturīgi. Savukārt Zaķis atzinīgi novērtēja "Viimsi" uzbrukumu, bet kritiku veltīja darbībai aizsardzībā.

Pērnavas komanda mazliet drošāku pārsvaru ieguva pēdējās ceturtdaļas vidū, panākot 70:63. "Viimsi" gan spēja pārņemt vadību (72:70) un uzvarētāja noskaidrošana ieilga līdz mača pašai izskaņai. Misters ar tālu trīspunktu metienu astoņas sekundes pirms beigu svilpes panāca neizšķirtu 81:81, bet uzvaras punktu "Viimsi" pielika Devins Lī Heriss pēdējā sekundē.

Intervija ar Ronaldu Zaķi pēc spēles

Zaķis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda ticēja uzvarai un bija pelnījusi vietu finālā. Viņš vēl atturējās vērtēt izredzes finālā, sakot, ka jākoncentrējas spēlei, un tad būs redzams, vai izdosies iekost "VEF Rīgai".

Intervija ar Andri Misteru pēc spēles

Tikmēr Misters atzina, ka Pērnavas komanda pārāk daudz kļūdījās, kas liedza noturēt iekrāto pārsvaru. Misters uzsvēra, ka "Pärnu Sadam" centīsies uzlabot sniegumu aizsardzībā un noteikti būs gatava cīnīties ar BK "Ogre" par 3.vietu, kas komandai arī svarīga.

Cīņā par vietu finālā uzvarētāju noteica pēc vienas spēles rezultāta.

Dalību finālā iepriekš sestdien nodrošināja "VEF Rīga", kas ar 116:55 pārspēja BK "Ogre" basketbolistus

Fināls un spēle par 3.vietu "Arēnā Rīga" notiks svētdien.