Basketbolista Bertāna «Mavericks» zaudē un nonāk soļa attālumā no izkrišanas

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns otrdien tika pie liela spēles laika, taču viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 80:110 viesos zaudēja Fīniksas "Suns", liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-2 vadībā ir Fīniksas komanda.

Bertāns laukumā devās pēc maiņas, kopumā spēlējot 19 minūtes un 28 sekundes. Viņš guva desmit punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un pārtvēra vienu pretinieku bumbu. Rūjienietis realizēja trīs no četriem tālmetieniem un vienīgo soda metienu. Latvietim esot laukumā, "Mavericks" guva par punktu vairāk nekā pretinieki. Viņš bija vienīgais spēlētājs komandā, kuram šis rādītājs bija pozitīvs.

Dalasas komandā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Luka Dončičs.

Tikmēr mājiniekiem Devīns Bukers guva 28 punktus.

Lielāko daļu pirmā puslaika vadībā bija "Mavericks", taču puslaiku mijā laukuma saimnieki pārņēma vadību. Spēles liktenis izšķīrās trešajā ceturtdaļā, ko "Suns" uzvarēja ar 33:14.

Sērijas sestā spēle ceturtdien tiks aizvadīta Dalasā. Nepieciešamības gadījumā septītais mačs atkal būtu Fīniksā.

Jau ziņots, ka "Mavericks" izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 4-2 pieveica Jūtas "Jazz".

Bertāns ir vienīgais Latvijas pārstāvis šī gada NBA izslēgšanas turnīrā.