Basketbolista Bertāna «Mavericks» uzvar un pagarina sēriju līdz septītajam mačam

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien aizvadīja pieticīgu spēli, taču viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 113:86 savā laukumā uzvarēja Fīniksas "Suns", liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 3-3.

Bertāns laukumā devās pēc maiņas un spēlēja astoņas minūtes (8:22). Viņš guva trīs punktus un izcīnīja vienu atlēkušo bumbu. Rūjienietis izpildīja vienu trejaci, kas bija nesekmīgs, taču no soda atzīmes viņš realizēja trīs no četriem metieniem. Bertānam esot laukumā, "Mavericks" tika pie viena punkta deficīta. Viņš bija vienīgais komandā, kam šis rādītājs bija negatīvs.

Rezultatīvākais mājiniekiem bija Luka Dončičs ar 33 punktiem.

Tikmēr "Suns" komandā ar 21 punktu atzīmējās Deandrē Ajtons.

Spēle iesākās līdzīgi, pirmajā ceturtdaļā "Suns" vairākkārt izvirzoties vadībā. Otrajā ceturtdaļā "Mavericks" uzsāka izrāvienu, kas puslaiku mijā deva 15 punktu pārsvaru (60:45). Atlikušajā mača daļā Fīniksas spēlētāji deficītu vairs neatspēlēja.

Sērijas izšķirošā spēle svētdien tiks aizvadīta Fīniksā. Pirmajās sešās spēlēs vienmēr uzvarēja laukuma saimnieki.

Jau ziņots, ka "Mavericks" izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 4-2 pieveica Jūtas "Jazz".

Bertāns ir vienīgais Latvijas pārstāvis šī gada NBA izslēgšanas turnīrā.