Basketbolista Bertāna «Mavericks» nenotur pārsvaru un arī otrajā mačā zaudē «Warriors»

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns piektdien atzīmējās ar sešiem punktiem, taču viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" nenoturēja 19 punktu pārsvaru un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences finālsērijas otrajā spēlē ar 117:126 zaudēja Goldensteitas "Warriors", liecina rīkotāju informācija.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 2-0 "Wariorrs" labā.

Bertāns spēlēja septiņas minūtes (7:14), kuru laikā guva sešus punktus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un pārtvēra vienu pretinieku bumbu. Rūjienietis realizēja vienu no diviem tālmetieniem, vienīgo divpunktu metienu un sodiņu. Viņam esot laukumā, "Mavericks" iekrāja septiņu punktu pārsvaru. Tas bija labākais rādītājs komadnā.

Dalasas labā 42 punktus guva Luka Dončičs. Vēl 31 pievienoja Džeilens Bransons.

Tikmēr mājiniekiem Stefans Karijs izcēlās ar 32 punktiem.

Dalasas komanda vadībā atradās pirmās trīs ceturtdaļas. Puslaiku mijā "Mavericks" bija 14 punktu pārsvars (72:58), taču jau pēdējās ceturtdaļas ievadā mājinieki pārņēma vadību. Kopumā otro puslaiku "Warriors" uzvarēja ar 68:45.

Sērijas nākamās divas spēles notiks Dalasā. Trešā spēle plānota svētdien.

Paralēli NBA Rietumu konferences finālā spēkojas Maiami "Heat" un Bostonas "Celtics". Pēc divām spēlēm sērijā ir līdzsvars (1-1).

Jau ziņots, ka "Mavericks" izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 4-2 pieveica Jūtas "Jazz", savukārt otrajā kārtā ar 4-3 uzvarēja Fīniksas "Suns".

Bertāns ir vienīgais Latvijas pārstāvis šī gada NBA izslēgšanas turnīrā.