Basketbola valstsvienības olimpiskās izredzes noskaidrosies tikai janvārī

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) olimpisko kvalifikācijas turnīru rīkotāju nosaukšanu pārcēla no 23.novembra uz 19.janvāri, kad kļūs zināms, vai cerības nākamgad tikt uz Rio saglabās arī Latvijas vīriešu valstsvienība, liecina Latvijas basketbola savienības (LBS) trešdien publicētā informācija.

Interesi uzņemt 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu trīs kvalifikācijas turnīrus vīriešu izlasēm izrādīja 10 valstis. No kvalifikācijas turnīru rīkotāju izvēles būs atkarīgas Latvijas izlases izredzes.

Ja kādu no trim turnīriem uzticēs sarīkot Serbijai, Grieķijai, Itālijai vai Čehijai, tiesības cīnīties par ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm iegūs arī Latvijas valstsvienība, kura Eiropas čempionātā izcīnīja 8.vietu.

Interese par olimpisko kvalifikācijas turnīru uzņemšanu nākamgad jūlijā ir arī Vācijai, Turcijai, Izraēlai, Irānai, Meksikai un Filipīnām. Triju kvalifikācijas turnīru uzvarētāji tiks uz olimpiskajām spēlēm. Dalību kvalifikācijā jau ir nodrošinājušas 15 valstsvienības, bet vēl trīs komandu liktenis būs atkarīgs no turnīru norises vietas. 

Ja par turnīra rīkotāju izraudzīs valsti, kuras komanda savas ģeogrāfiskās zonas čempionātā jau nodrošinājusi dalību olimpiskajā kvalifikācijā, tiesības piedalīties iegūs nākamā pretendente attiecīgajā zonā.

Lēmumu par turnīru norises vietām pieņems FIBA izpildkomiteja deviņu cilvēku sastāvā. Kvalifikācijas turnīru grupu izloze notiks 26.janvārī, 18 komandas sadalot trijos sešniekos. Turnīri nākamgad notiks no 5. līdz 10.jūlijam.

Katrā grupā komandas pirmajā posmā sadalīs divos trijniekos, kur izspēlēs apļa turnīrus. Pa divām katra trijnieka komandām tiks pusfinālā. Savukārt pusfināla spēļu uzvarētāji finālspēlē noskaidros olimpiskās ceļazīmes ieguvējus.

Par galvenajiem faktoriem kvalifikācijas turnīru rīkotāju izvēlē FIBA iepriekš nosauca vietējo organizatoru pieredzi un spēju sarīkot sacensības augstākajā līmenī visos aspektos, ievērojot gan spēlētāju un skatītāju, gan mediju un sponsoru intereses, kā arī spēju nodrošināt atbilstošu infrastruktūru, pasākuma vietējo publicitāti un komerciālos panākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti