Basketbola valstsvienība pārbaudes spēles sāk ar spraigu uzvaru

Gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmajā pārbaudes spēlē piektdien "Arēnā Rīga" ar 84:82 cīņas galotnē nodrošināja uzvaru pār Polijas izlasi. Nākamā pārbaude mājiniekiem būs jau svētdien mājas pret Slovēniju.

Latvijas izlasē Dairis Bertāns izcēlās ar 24 punktu guvumu, 11 punkti bija Kristapa Janičenoka rēķinā, savukārt Jānis Strēlnieks un Jānis Timma nodrošināja pa 10 punktiem. Poļiem ar 14 punktiem un 10 izcīnītām atlēkušajām bumbām rezultatīvākais bija Eidžejs Sloters.

Spēles izskaņa ritēja punkts punktā, un 23 sekundes pirms mača beigām Bertāns ar soda metieniem panāca 82:81. Poļi uzbrukumā savu iespēju neizmantoja, bet Bertāns astoņas sekundes pirms beigu svilpes trāpīja vēl divus soda metienus.

Cīņas sākumā poļi trijās minūtēs panāca astoņu punktu pārsvaru (14:6), taču ceturtdaļas turpinājumā vairs nebija tik pārliecinoši cīņā pie groziem un mājinieki pēc deviņu punktu atrāviena uz brīdi pārņēma vadību (15:14). Poļi ar minimālu pārsvaru sāka otro ceturtdaļu, kuras sākumā vēlreiz ātri nodrošināja astoņu punktu vadību (39:31), tomēr Latvijas basketbolistu ātrums palīdzēja laukuma saimniekiem turēt līdzi pretiniekiem un puslaiku noslēgt ar piecu  punktu deficītu (35:40).

Pēc garā pārtraukuma Polijas izlasei izdevās minūtes laikā pieaudzēt pārsvaru līdz 44:35, taču abpusēji ātrā un rezultatīvā spēlē, abām komandām daudz uzbrūkot no trīspunktu metienu līnijas, efektīvāk nospēlēja mājinieki. Uzreiz pēc pēdējā pārtraukuma latvieši pārņēma vadību (64:63).

Jānis Strēlnieks pēc spēles bija gandarīts, ka veiksme beigās palīdzēja, lai gan maču par īpaši nozīmīgu viņš neuzskata.

Latvijas izlase turpina gatavoties 17 kandidātu sastāvā, bet pēc pirmajām pārbaudes spēlēm galvenais treneris Ainars Bagatskis atteiksies no diviem vai trim spēlētājiem. Spēlei pret Poliju nebija pieteikti Kaspars Vecvagars, Žanis Peiners, Haralds Kārlis, Ričmonds Vilde un Dāvis Rozītis. Paredzams, ka visi pieci dosies laukumā svētdien pret Slovēniju, kad atpūta būs citiem spēlētājiem.

Latvijas izlases treneris Artūrs Štālbergs pieticīgo spēles sākumu norakstīja uz starta drudzi, bet uzsvēra, ka otrajā puslaikā komanda nospēlēja taktiski labi. Viņš arī atgādināja, ka komandai nesen bija lielas slodzes, tomēr kļūdu skaits nebija liels. Spēlei svētdien pret Slovēniju komanda gatavosies ierastā ritmā.

Valstsvienības gatavošanās plānā ir paredzētas deviņas pārbaudes spēles. Pēc pirmā trīs komandu turnīra Latvijas izlase no 14. līdz 16.augustam piedalīsies pārbaudes turnīrā Tbilisi, spēlējot ar Gruzijas, Itālijas un Igaunijas izlasēm. Savukārt no 21. līdz 23.augustam latvieši Hamburgā trešo reizi startēs Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņā, kurā piedalīsies arī mājinieki vācieši, Turcijas un Polijas basketbolisti. Gatavošanās ciklu Bagatska vadītā komanda noslēgs ar pārbaudes spēli 29.augustā "Arēnā Rīga" pret Maķedoniju.

Pirmo spēli Eiropas čempionātā Latvijas valstsvienība "Arēnā Rīga" aizvadīs 5.septembrī pret Beļģiju, bet grupas kārtas turpinājumā tiksies ar Lietuvu (6.septembrī), Čehiju (7.septembrī), Ukrainu (9.septembrī) un Igauniju (10.septembrī). Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 6.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.