Basketbola valstsvienība gatavojas revanšam pret Beļģiju

Jau sestdien Rīgā sāksies Eiropas čempionāta finālturnīrs vīru izlasēm. Pēc 78 gadu pārtraukuma mājinieku godā atkal būs Latvijas izlase, kuru gaida atklāšanas mačs pret Beļģiju. Ar Beļģijas izlasi aizvadītās oficiālās spēles saskaitāmas uz vienas rokas pirkstiem, bet pēdējā no tām bija īpaši dramatiska - piedzīvots sāpīgs zaudējums iepriekšējā Eiropas čempionāta izskaņā. Tādēļ latvieši laukumā izies ar dubultu motivāciju – revanšēties par zaudējumu pirms diviem gadiem un savu skatītāju priekšā parādīt labu spēli čempionāta pirmajā mačā. 

Slovēnijā piedzīvotais 2013.gada 15.septembris lielai daļai šī Eiropas čempionāta divpadsmitnieka vēl ļoti labā atmiņā. Tā bija diena, kad pretī stājās komanda bez izredzēm turpināt turnīru, savukārt Latvijas izlasei bija iespējas iekļūt ceturtdaļfinālā. Rezultātā sāpīgs zaudējums Beļģijai ar 56:60 un turnīrs pabeigts 11.pozīcijā.

No 12 spēlētājiem, kuri būs šajā čempionātā, pirms diviem gadiem ar Beļģiju tikās astoņi. Mačs gan palicis atmiņā ar labām un taktiski pareizām darbībām uz laukuma dēļiem, bet fatālu neprecizitāti metienos no brīvām pozīcijām. To toreiz uzsvēra arī Dairis Bertāns.

Lēns un agresīvs, tajā paša laikā pozicionāls spēlēs stils ir Beļģijas komandas vizītkarte arī šobrīd. Septiņi no 12 spēlētājiem, kas piedalījās 2013.gada spēlē, būs ierindā arī svētdien. Pirms diviem gadiem atbildību par zaudējumu uzņēmās komandas kapteinis Jānis Blūms, uzsverot, ka neizdevās lauzt stereotipu par latviešu nespēju uzvarēt izšķirošas un svarīgas spēles.

Motivācija sestdienas spēlei būs dubulta, jo revanšēties būs iespēja savu skatītāju priekšā. Spēle pirms diviem gadiem būs laba mācība, kaut gan treneris Bagatskis jau vairākkārt uzsvēris – taktiski viss tika darīts pilnīgi pareizi. Tomēr pēc mača arī viņa kaklā bija kamols.

Savā pēdējā pārbaudes spēlē beļģi sagrāva Islandi, bet kopumā 10 mačos izcīnīja piecas uzvaras. Tā ir līdzīga bilance kā latviešiem, kas piecreiz uzvarēja un četras reizes kapitulēja.

Viens no lielākajiem biediem Latvijas aizsardzībai noteikti būs naturalizētais amerikānis Mets Lodžeskis, kurš bija rezultatīvāko vidū arī pārbaudes cīņās. Viņš Beļģijas pilsonību ieguva 2013.gadā un lielu daļu karjeras pavadījis tieši šīs valsts klubos.

Tikmēr mājinieku spēles stils, kā izteicies treneris Bagatskis, būs neordinārs, lai gūtu handikapu pār pretinieku. Spēlējot klasisko statisko stilu, latviešiem neesot izredžu.

Tas arī ir iemesls, kāpēc sastāvā nav iekļauts Andrejš Šeļakovs un daļēji arī Dāvis Rozītis. Izlasē debitēs Haralds Kārlis un neparedzamais un basketbola kustībās un lēmumos ekstravagantais Žanis Peiners.

Peiners gan būs vienīgais, kuram vistiešāk piestāv termins „debitants”. Sirdsdarbības problēmu dēļ Žanis nekad nav spēlējis arī nevienā sava vecuma jauniešu vai junioru izlasē. Savukārt treneris Bagatskis viņam izlasē redz konkrētu lomu.

Un vēl kāda svarīga informācija līdzjutējiem. No sestdienas plkst.8 līdz 11.septembrim plkst.2 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Grostonas ielas posmā no Mālpils ielas līdz Jāņa Dikmaņa ielai un Mālpils ielas posmā no Skanstes ielas līdz Vesetas ielai. Spēļu apmeklētāji privātās automašīnas varēs novietot apsargātā maksas stāvvietā “New Hanza City” teritorijā starp Skanstes, Hanzas un Pulkveža Brieža ielām.

Čempionāta laikā būs norīkoti papildu reisi 3. trolejbusa maršrutā.

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti