Basketbola valstsvienība ar uzvaru noslēdz gatavošanos Eiropas čempionātam

Pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta finālturnīra Latvijas basketbolisti sestdien “Arēnā Rīga” ar 85:69 uzvarēja Maķedonijas izlasi. Latvijas valstsvienības galvenajam trenerim Ainaram Bagatskim pēc pārbaudes spēļu cikla vēl jānosauc sastāvs kontinenta meistarsacīkšu cīņām, kas sāksies pēc nedēļas.

Uz Eiropas čempionātam jau ieklātās spēles grīdas uzvarētājiem ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Jānis Timma, Jānis Strēlnieks nodrošināja 15 punktus, bet Kaspars Bērziņš iekrāja 13 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Viesiem ar 13 punktiem izcēlās Predrags Samardžiskis.

Otro puslaiku viesi sāka ar sešu punktu iztrūkumu un trešajā ceturtdaļā rezultatīvu uzbrukumu sērijas ar daudziem trīspunktu metieniem izdevās abām komandām, taču pēdējā ceturksnī Latvijas izlase nostiprināja pārsvaru un jautājums par uzvarētāju bija atrisināts vēl pirms mača pēdējām minūtēm.

Maķedonieši ilgi iejutās spēlē un viesu lēnīgums palīdzēja Latvijas izlasei piecarpus minūtēs iegūt 14:2 pārsvaru. Maķedonijas izlase pakāpeniski rezultāta starpību samazināja un rezultatīvajā otrajā ceturtdaļā, kurā abas komandas daudz un rezultatīvi uzbruka no trīspunktu metienu līnijas, pietuvojās līdz sešu punktu iztrūkumam (35:41).

Rezultatīvs otrā puslaika sākums un vairāki trāpīti trīspunktnieki ļāva Latvijas izlasei iegūt vadību ar 17 punktiem (54:37), tomēr veiksmes brīdis sekoja arī viesiem, kuri spēja atkal pietuvoties līdz piecu punktu deficītam (52:57). Trešā ceturtdaļa tomēr noslēdzās ar Latvijas izlases rezultatīvu uzbrukumu vilni un līdz pēdējam pārtraukumam tika atjaunots 13 punktu pārsvars (67:54).

Savainojuma dēļ nespēlēja Žanis Peiners, kā arī sastāvā nebija iekļauti Mārtiņš Laksa un Dāvis Rozītis.

Deviņās pārbaudes spēlēs Latvija izcīnīja piecas uzvaras. Eiropas čempionāts Rīgā sāksies jau nākamsestdien, kad mājinieku pretinieki būs beļģi.

Pirmo spēli Eiropas čempionāta grupā Latvijas valstsvienība "Arēnā Rīga" aizvadīs 5.septembrī pret Beļģiju, bet grupas kārtas turpinājumā tiksies ar Lietuvu (6.septembrī), Čehiju (7.septembrī), Ukrainu (9.septembrī) un Igauniju (10.septembrī). Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.