Basketbola trillerī «Heat» pēdējā minūtē pieveic «Lakers» un pagarina NBA finālsēriju

Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) piektās finālspēles izskaņā Maiami "Heat" piektdien ar 111:108 pieveica Losandželosas "Lakers", tādējādi tiekot pie otrā panākuma, liecina līgas informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts ir 3-2 "Lakers" labā.

Maiami komandas līderis Džimijs Batlers sameta 35 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, atdeva 11 rezultatīvas piespēles, pārtvēra piecas bumbas un bloķēja vienu metienu. Vēl 26 pievienoja Dankans Robinsons.

Tikmēr "Lakers" rindās ar 40 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un trim pārtvertām bumbām atzīmējās Lebrons Džeims. Savukārt Entonijs Deivis 28 punktus un izcīnīja 12 bumbas zem groziem.

Losandželosas komandai šis bija pirmais zaudējums, spēlējot melnajās Kobem Braientam veltītajās formās.

Spēle iesākās līdzīgi, abām komandām vairākkārt esot vadībā, tomēr pirmās ceturtdaļas izskaņā Maiami vienība guva pārsvaru, no kura neatkāpās līdz pat pēdējās ceturtdaļas vidum.Turpinājumā pārsvars ne reizi nepārsniedza viena uzbrukuma tiesu, gala vārdam piederot "Heat".

Pēdējās minūtes laikā katra komanda divreiz prata izvirzīties vadībā.

Septiņas sekundes pirms mača beigām Losandželosas komanda nerealizēja trīspunktu metienu, tobrīd esot iedzinējos ar viena punkta deficītu.

Pēc spēles Batlers atzina, ka "Heat" mača izskaņā varēja nospēlēt labāk, bet šoreiz veiksme bija viņu pusē.

Spēles spilgtākie momenti

Šī bija vienīgā spēle finālsērijā, pirms kuras komandām bija divas brīvas dienas. Starp visām citām spēļu dienām komandām ir tikai viena brīva diena.

Jau ziņots, ka pirmajās divās spēlēs  "Lakers" bija pārāki ar 116:98 un 124:114, savukārt trešajā spēlē "Heat" ar 102:96 guva panākumu. Ceturtajā mačā ar 102:96 atkal pārāki bija Losandželosas basketbolisti.

Sestā sērijas spēle paredzēta svētdien.

Jau vēstīts, ka Austrumu konferences finālā Maiami "Heat" ar 4-2 pieveica Bostonas "Celtics", savukārt Losandželosas "Lakers" ar 4-1 pārspēja Denveras "Nuggets".

NBA sezona pēc pārtraukuma atsākās jūlija izskaņā, spēlētājiem atrodoties un spēlējot vīrusa drošā "burbulī" Orlando Disneja pasaules sporta kompleksā.