Basketbola treneris Bagatskis: Nebiju domājis, ka Latvijā var pateikt tik daudz laba

Galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā vīriešu basketbola valstsvienība šogad saņēma Latvijā labākās komandas balvu, un nu jau gana pieredzējušajam speciālistam bija pārsteigums, cik daudz pateicības vārdus varēja uzklausīt par izlases veikumu Eiropas čempionātā.

Latvijas basketbolisti ieguva 5.vietu Eiropas čempionātā, par ko Bagatskim arvien ir divējādas sajūtas. Lai gan komandas veikums daudzus priecēja, tajā pašā laikā trenerim ir palikusi mazliet nepadarīta darba sajūta, jo varēja labāk. Bagatskis ir gatavs pieņemt komandas nesmuku spēli, ja vien tā nodrošina uzvaru, kas ir galvenais mērķis. Vai vēlamo rezultātu komandas iekšienē panākt ar rupjību vai maigu attieksmi, Bagatskis uzskata par savu problēmu. Svarīgākais, lai komandai no tā būtu labums. 

Treneris Ainars Bagatskis par darbu basketbola valstsvienībāMārtiņš Kļavenieks

  Basketbolisti izlasē spēlē kā vairāk, nevis tikai sevi parādīšanas dēļ. Tā ir iespēja spēlēt kopā ar partneriem, ko vislabāk jūti, kā arī sniedz iespēju parādīt basketbola prasmes un iemaņas, kas pašlaik ir vienīgais, ko varam izdarīt Latvijas labā, sacīja Bagatskis. Viņš ir gandarīts par prieku, ko komanda šovasar cilvēkiem deva.

  "Tik daudz atzinības vārdu... Es nekad nebiju iedomājies, ka Latvijā to var kāds pateikt, ja godīgi. Tā dēļ mēs arī spēlējam," gandarīts ir treneris.

  Bagatskim valstsvienība ļoti daudz ir devusi attieksmes ziņā, un trenerim bija svarīgi, lai spēlētāji izbaudītu procesu un ar gandarījumu vēlāk varētu atskatīties uz paveikto. Lielākajai daļa izlases spēlētāju valstsvienība vairs nav vajadzīga sevis pārdošanai, bet attieksme pret darbu treniņos un spēlē bija fantastiska, uzsvēra 50 gadu vecais Bagatskis. Viņš pastāstīja, ka nacionālajā izlasē atšķirībā no klubu basketbola viņam nebija vajadzības spēlētājus motivēt, lai arī neizpalika arī pa kādam vājuma brīdim, bet ļoti reti. 

  Ir jāatrod zelta vidusceļš, kā darboties ar komandu, uzsvēra Bagatskis. Viņš saka, ka vairs nav tie laiki, kad treneris staigā nerunīgs un dusmīgs ar sakrustotām rokām, taču arī čomisku attiecību ar spēlētājiem Bagatskim trenera statusā nav bijis, un  Lietuvā uz viņu par to savulaik pat apvainojušies. Bagatskis spēlētājus nekad nav pielaidis pārāk tuvu, tajā pašā laikā basketbolisti arvien bauda viņa cieņu, it īpaši tie, kuri ir īsti profesionāļi ne tikai algas dienā. 

  "Domāju, ka esmu pietiekoši normāls hameleons un varu to izdarīt," savas prasmes sabalansēt burkāna un pātagas politiku raksturoja Bagatskis.

  Pašlaik Bagatskim ir pauze trenera gaitās, lai atpūstos, piedomātu par veselību un restartētos pirms turpmākā darba. Viņš visiem gadu mijā novēl divas lietas, kas vajadzīgas pilnvērtīgai dzīvei, - veselību un veiksmi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti