Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sportistu atalgojums - trūkst stabilitātes un sociālo garantiju

Basketbola treneris Artūrs Visockis-Rubenis gatavs jauniem izaicinājumiem

Basketbola treneris Artūrs Visockis-Rubenis gatavs jauniem izaicinājumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krīzes laikā jābūt apņēmīgam, lai kopējā straumē neparauj līdzi, tāpēc basketbola treneris Artūrs Visockis-Rubenis, kuram sezona Ventspilī pandēmijas dēļ beidzās priekšlaicīgi, nolēma palīdzēt basketbolistiem, analizējot viņu spēles epizodes, un brīdī, kad valdība atļāva āra nodarbības, trenēt individuāli – gan valstsvienības spēlētājus, gan jauniešus un amatierus.

Šobrīd pie Visocka-Rubeņa trenējas divi izlases basketbolisti – Kristīne Vītola un Ojārs Siliņš. Treniņa lokācija – Rīgas sirds, Ziedoņdārzā. “Te katru vakaru ir jācīnās par grozu, lai to izkarotu. Un pēc tam sanāk arī nedaudz “stičkas”,” atklāj treneris, piebilstot, ka ne reizi vien bijis jāskaidrojas, ka viņš nav noīrējis šo laukumu. Taču šādas situācijas beidzas miermīlīgi – mierīga izrunāšanās, un pēc treniņa pat neapmierinātais palūdzis, lai pamāca kaut ko arī viņam.

“Te ir interesanti – segums ir savādāks, grozi ir savādāki, arī vējš uzpūš reizēm,” raidījumam “Sporta studija” atklāja Vītola. Viņa pastāstīja, ka Visocka-Rubeņa darbs ir ļoti efektīvs, un viņa ar katru nedēļu jūt uzlabojumus.

Pēc izcīnītās bronzas Latvijas Basketbola līgā (LBL) ar “Ogri”, Artūru sagaidīja nākamais izaicinājums – galvenais treneris “Ventspils” superklubā.

Basketbola vidē runāja, ka darbs Kurzemē parādīs trenera Visocka-Rubeņa patieso potenciālu.

“Kad nāk tie piedāvājumi, tie izaicinājumi jaunie, es nedomāju par to, vai man ir bail. Es domāju par to, kur basketbols var mani aizvest. Jauns izaicinājums, jauna iespēja, paspert soli uz priekšu – tas būs grūti. Es apzinājos, kad gāju uz Ventspili, ka tās būs citas prasības, cits spiediens, Eirokausi. Bet es sapratu: ja es tur neaiziešu, es neizbaudīšu to, nesapratīšu, vai es to varu, es neiegūšu nekādu mācību,” par izaicinājumu pastāstīja treneris.

Izaicinājumiem pilno sezonu papildināja ap Ventspils klubu notiekošais – īpaši jau Aivara Lemberga iekļaušana ASV sankciju sarakstā. “Pēc sezonas sajūta bija ļoti jocīga, bija ļoti grūti izvērtēt to sezonu,” atklāja treneris, norādot, ka viss bijis kā pa viļņiem – augšā un lejā. Ir lietas, ko viņš pats būtu darījis savādāk, bet ir lietas, kas, viņaprāt, paveiktas ļoti labi.

Sezonas griezumā Visockim-Rubenim padevās dalība FIBA Eiropas kausā – 14 spēlēs piedzīvoti tikai trīs zaudējumi, apstājoties ceturtdaļfinālā. Savukārt Latvijas-Igaunijas čempionātā mainīgs sniegums – divreiz zaudēts gan “VEF Rīga”, gan “Ogrei”. Bet doma bijusi cīnīties par čempiona titulu.

Šobrīd Artūra nedēļa saplānota tā, lai Rīgā varētu aizvadīt individuālos treniņus, Ventspilī asistēt darbā ar kluba sistēmas basketbolistiem, kā arī reizi nedēļā doties uz Liepāju pie Kristapa Porziņģa.

Par Kristapu Artūrs saka, ka viņš ir izsalcis, viņš nav atēdies basketbolu – viņš grib uzvarēt, viņš grib pierādīt, ka ir viens no labākajiem pasaulē. “Tā ir bauda strādāt ar viņu,” atklāja Visockis-Rubenis.

Notiekošais Ventspilī un arī pasaulē pagaidām vēl nesniedz atbildi uz jautājumu, kur nākamsezon strādās Visockis-Rubenis, bet piedāvājumi esot. Treneris cer, ka drīzumā izkristalizēsies, kur viņš būs, un nav izslēgts, ka tā nebūs Ventspils. Viens no variantiem ir palikt Ventspilī, bet citā kvalitātē – kā trenera palīgam.

Artūrs izbauda treniņus un, lai gan vakarā viņš jūtas noguris, tomēr tas liek apzināties, kāpēc viņš to dara, un tā ir mīlestība pret basketbolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti