Basketbola savienības vadītājs: Vērienīgas manipulēšanas ar spēļu rezultātiem nav

Latvijas Basketbola savienības (LBS) ieviestā pārraudzības sistēma neatstāj iespēju negodīgām personām krāpnieciski tikt pie lielas naudas, manipulējot ar spēļu rezultātiem pašmāju līgās, Latvijas Radio pastāstīja LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps. Viņš gan nenoliedza, ka atsevišķu blēžu sīki nodarījumi īstermiņā var palikt nepamanīti.

LBS īsteno vērienīgu Eiropas projektu pret spēļu sarunāšanu un tā ietvaros monitorē visas spēles. Mērķis ir cīnīties pret negatīvo fenomenu, kas apdraud sporta pamatus.

Latvijā totalizatori nepiedāvā likmes uz jauniešu komandu spēlēm, tomēr Āzijas derību uzņēmumus LBS ietekmēt nevar. Taču nav iespējama arī situācija, ka kāds saņemtu miljonus Āzijā, bet Latvijā tas paliktu nepamanīts, uzsvēra Šneps.

Ir cilvēki, kas manipulēšanā ar rezultātiem iesaistās kā organizētajā noziedzībā. Tā veidojas kā shēma un sistēmiskas darbības ar vidēja lieluma summām vienmēr atspoguļojas totalizatora likmēs, paskaidroja Šneps. Viņš ir pārliecināts, ka šosezon tādu spēļu Latvijas basketbolā nav bijis. Tajā pašā laikā LBS ģenerālsekretārs atzina, ka nevar izslēgt kāda kluba atsevišķu spēlētāju neatļautu rīcību personiskam finansiālajam guvumam.

"Nevaram simtprocentīgi apgalvot, ka pilnīgi nekas [krāpniecisks] nav bijis," teica Šneps. "Ja risku vērtē skalā no nulles līdz pieci, ir bijusi viena spēle ar riska pakāpi divi. Varbūt kāds kaut ko paniekojas."

Šneps atzina, ka jutīga situācija var būt atsevišķās spēlēs zemākā līmenī, kur ir grūti pateikt, vai tiešām viss bijis tīri. 

Latvijā basketbolistiem jāparaksta deklarācija par godīgu spēli, un LBS veidojas arvien pilnīgāka datu bāze, kuru tā varēs piedāvāt klubiem, lai izvērtētu spēlētājus pirms līgumu parakstīšanas. Tad, iespējams, veidosies situācija, ka būs spēlētāji, kurus neviens negribēs nolīgt.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis februārī aģentūrai LETA teica, ka komanda "Valka/Valga" vērsusies policijā, jo radušās aizdomas par dažu savu spēlētāju dalību manipulēšanā ar spēļu rezultātiem. Tas arī bijis viens no iemesliem, lai atlaistu basketbolistu Artūru Brici. "Valka/Valga" latviešu basketbolisti dalību spēļu sarunāšanā noliedza, bet bijušais komandas galvenais treneris Juris Umbraško atzina, ka aizdomas varētu būt pamatotas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti