Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Basketbola savienības prezidents Vējonis: Zaudējumos katram jāuzņemas daļa atbildības

Basketbola savienības prezidents Vējonis: Vīriešu izlasei jāspēj cīnīties par medaļām

Vīriešu valstsvienībai jāsaglabā visaugstākie mērķi, neraugoties uz neveiksmīgo sniegumu Eiropas čempionāta kvalifikācijā, un ar labāko sastāvu turpmāk jācīnās arī par medaļām, Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" teica Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis. 

ĪSUMĀ:

Pēc Latvijas izlases neveiksmīgā snieguma kvalifikācijas ciklā nevajag liet ūdeni uz karstām oglēm, bet nepieciešams pieņemt izsvērtus lēmumus, sacīja Vējonis. Viņš atturējās teikt, vai pats apsvēra iespēju atteikties no amata, vien piebilda, ka pēc komandas neveiksmīgās spēles pret Bulgāriju, kas nevienu neiepriecināja, katram galvā bijušas dažādas domas.

Vējonis apzinās, ka zaudējumos katram jāuzņemas daļa atbildības, tomēr viņš aizstāvēja LBS lēmumu nenomainīt izlases galveno treneri Robertu Štelmaheru jau pēc pirmajām neveiksmīgajām spēlēm kvalifikācijas ciklā. Nav teikts, ka vietā atnākušais treneris uzreiz panāks labu rezultātu, turklāt nezinot, kādu sastāvu spēlēm varētu sapulcēt, uzsvēra LBS prezidents.

"Vai būtu treneris, ko ielikt [Štelmahera vietā], es neesmu pārliecināts," lēmumu nemainīt izlases vadību jau neilgi pēc kvalifikācijas sākuma aizstāvēja Vējonis. 

Latvijas labāko basketbolistu individuālie sasniegumi brīžiem var radīt maldīgu priekšstatu par valstsvienības spēku, bet komandas spēlē ir jāparāda labākais sniegums, kad tas ir nepieciešams, sacīja Vējonis. Viņš atzina, ka piecās no sešām kvalifikācijas spēlēm izlase neparādīja visu labāko, ko prot, un arī trenera devums nebija labākais.

Vējonis nešaubās par Latvijas vīriešu izlases spēju tiekties pēc visaugstākajiem mērķiem nākamajos turnīros.

"Nekas jau nav mainījies," teica Vējonis. "Mums ir jātiek uz Pasaules kausa finālsacensībām, un, protams, izejot no tā, kādu sastāvu varam nokomplektēt, jācīnās par visaugstākajām vietām, tajā skaitā par medaļām."

LBS darbā Vējonis trūkumus nesaskata, uzsverot, ka bija nodrošināti visi nepieciešamie apstākļi gan vīriešu, gan sieviešu valstsvienībām. Arī LBS vadībā, pēc viņa teiktā, haosa nav. Vējonis neuzskata, ka līdzšinējā vīriešu izlases galvenā trenera Štelmahera darbu viņa līguma laikā varēja ietekmēt LBS sāktās sarunas ar Austrālijas speciālistu Andreju Lēmani.

 Štelmahers bijis informēts par sarunām ar Lēmani,

jo plāns bija Austrālijā panākumus guvušo treneri iespēju robežās piesaistīt izlases vadīšanai Eiropas čempionāta finālturnīrā, kam Latvijas izlase pēc neveiksmīgās atlases nekvalificējās. 

Vējonis atgādināja, ka LBS ģenerālsekretārs sastādīs izlases trenera kandidātu garo sarakstu, ko tālāk vērtēs Treneru komisija, bet lēmumu par atbilstošāko pretendentu no jau saīsinātā saraksta pieņems LBS valde. Vējonis neuzskata, ka LBS Treneru komisijas uzskatu dēļ varētu mazināties iespēja galvenā trenera amatā nonākt ārzemju speciālistam, jo gala lēmums būs LBS valdes ziņā.

LBS vadība ieklausīšoties arī savu biedru, spēlētāju un izlases menedžera viedokļos.

Artūrs Štālbergs izlases ģenerālmenedžera amatu pameta jau pēc komandas pirmajām neveiksmīgajām spēlēm kvalifikācijas turnīrā un viņa aizstājēju nav plānots meklēt. Izlases menedžeris tiekot galā ar pienākumiem, kas bija ģenerālmenedžerim, turklāt visu lēmumu pieņemšanas koncentrēšanu vienās rokās Vējonis neuzskata par labāko risinājumu.

Latvijas izlases jaunā galvenā trenera vārds būšot zināms līdz maija beigām. Par svarīgu uzdevumu LBS prezidents uzskata piesaistīt izlasei spēcīgu treneri, kurā basketbolisti ieklausīsies. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti