Sporta ziņas

Peldēšanai izstrādāti atsevišķi sacensību un treniņu noteikumi

Sporta ziņas

"Riga FC" aizvada treniņus

LBS nākotne

Basketbola savienības jaunās amatpersonas arī funkcionāru lomā gatavas spēlei komandā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kaspars Cipruss un Kristaps Janičenoks ilgus gadus bija komandas biedri basketbola laukumā, taču arī pēc jaunu amatu ieņemšanas Latvijas Basketbola savienībā (LBS) abi ir gatavi komandas spēlei, apzinot plašu viedokļu loku. Jaunais LBS ģenerālsekretārs Cipruss un Latvijas basketbola līgas (LBL) direktors Janičenoks piektdien žurnālistiem uzsvēra komandas darbības nozīmi veiksmīgai sporta veida attīstībai. 

Ciprusam basketbols ir sirdslieta kopš bērna kājas un viņš neslēpa prieku par iespēju strādāt spēles uzplaukumam arī LBS ģenerālsekretāra amatā. Viņš uzsvēra, ka panākumus basketbols var gūt tikai kopīgā darbā, tiesa, atzina, ka vēl ir daudz nezināmā, un vispirms jāiepazīst situācija.

"Tas ir liels izaicinājums, sākumā jāsaprot kopējais lauks," teica Cipruss.

LBS ģenerālsekretārs paskaidroja, ka vispirms kopā ar LBS biedriem un komisijām vēlas izveidot rīcības plānu, kas ļaus noteikt primāros uzdevumus.

Tālāk jau varētu darboties izvirzīto mērķus sasniegšanai. Cipruss par svarīgu mērķi nosauca arī LBS biedru skaita palielināšanu. 

Savukārt Janičenoks pastāstīja, ka abiem ar Ciprusu ir līdzīga basketbola attīstības vīzija. Janičenoks ir arī apņēmies pierādīt, ka bijušie sportisti var veiksmīgi strādāt arī amatpersonu amatā. Janičenoks gan pasmaidīja, ka pirmais uzdevums viņam būs pierast nesaukt Ciprusu par Cipu, kā iegājies basketbolista gaitās. 

Janičenoks vēlas izveidot savu mērķa vīziju, lai LBL parādītu kā basketbola produktu. Par profesionālā sporta fundamentu Janičenoks nosauca skatītāju piesaistīšanu, kas Latvijas basketbolā ir problēma, lai ai ne visur. LBL direktors gan nesola ka uzreiz būs pilnas zāles, bet sola, ka tam strādās.

LBS vēlmi izveidot Latvijas kausa izcīņu Janičenoks uzskata par svarīgu un vēlas izveidot turnīru visiem saprotamu, kā arī interesantu gan klubiem, gan skatītājiem.

Janičenoks gan uzsvēra, ka amatā ir vēl tikai nepilnas 24 stundas, tādēļ ir par agru bārstīties ar bravūrīgiem saukļiem.

Viņš arī atzina, ka LBS birojā iepriekš ir bijis tikai vienreiz, taču ir pieradis darboties komandā un grib uzklausīt visus viedokļus. 

Par Ciprusa un Janičenoka iekļaušanos LBS kolektīvā gandarījumu pauda LBS prezidents Raimonds Vējonis. Viņš pastāstīja, ka piedāvāja ģenerālsekretāra amatam Ciprusu un LBS valde tam piekrita. Savukārt LBL direktora postenim tika izskatīti pretendenti, kas dažādos laikos pieteikušies dažādiem basketbola amatiem. Viņus uzklausīja, bet Janičenoku atzina par labāko, paskaidroja Vējonis.

LBS prezidents atzina, ka par jebkuru pretendentu allaž ir diskusijas, tomēr viņš ģenerālsekretāra amatam izvēlējās jau iepazītu cilvēku, kura potenciāls ir zināms.

Ir svarīgi, lai ģenerālsekretārs un LBL direktors jau pirmajā dienā var ķerties uzreiz pie darba bez ilgas iesildīšanās,

uzsvēra Vējonis. Viņš atgādināja, ka jau jāplāno jau spēļu grafiki un jaunajām amatpersonām nav laika mācīties. 

Vējonis uzteica LBL direktoru Janičenoku, atgādinot, ka kolēģis ir sevi teicami pierādījis basketbola laukumā, kur vienmēr spējis pieņemt pareizus lēmumus un panākt lūzumu spēlē. Tas svarīgi arī administratīvā darbā, lai pieņemtu pareizus lēmumus, piebilda LBS prezidents. Vējonis atzina, ka jaunā LBS ģenerālsekretāra izraudzīšanos ietekmēja arī ārkārtējās situācijas ieviestās korektīvas. 

Lai gan pirms LBS prezidenta vēlēšanām Vējonis, Janičenoks un Cipruss bija dažādās nometnēs, visi trīs uzsvēra, ka negrasās vilkt robežlīnijas un strādās vienotiem mērķiem. Visi ir ieinteresēti strādāt basketbola labā un frontes līnijas nav jādala, lai basketbols būtu vispopulārākais sporta veids, teica Vējonis. Arī

Janičenoks uzsvēra, ka negrib dalīt frontes un krastus, bet strādāt basketbola labā. 

Vējonis pastāstīja, ka arī uz LBS prezidenta amatu pretendējušo Aneti Jēkabsoni-Žogotu tika aicinājis iesaistīties LBS valdē, lai izmantotu ikviena basketbolā lielu pieredzi guvuša cilvēka pieredzi. 

Vējonis nešaubās, ka ir nepieciešama Latvijas kausa izcīņa un aptuveni ir skaidrs, kā turnīram jāizskatās, bet vēl ir daudz jautājumu, kā iesaistīt vairāku līgu klubus un ieintriģēt skatītājus. Jāspēj arī piesaistīt turnīram finansējumu un pašlaik vēl ir daudz neatbildamu jautājumu par epidemioloģisko situāciju rudenī.

Par Latvijas-Igaunijas līgu vēl risinās diskusijas, apspriežot turnīra reglamentu, bet vēl lēmumi nav pieņemti, teica Vējonis. Iespējams, pandēmijas ietekmes dēļ turnīra pirmo posmu katra valsts rīkotu atsevišķi, bet ir iespēja arī uzreiz sākt starptautiskas spēles.

LBS arī plāno forumā tikties ar sporta skolu vadītājiem un treneriem, lai vēlreiz izdiskutētu Latvijas Jaunatnes basketbola līgas izspēles kārtību, par ko bijis daudz diskusiju. LBS vēlas uzzināt biedru viedokli, lai pieņemtu gala lēmumu par turnīra formātu.

Jau vēstīts, ka LBS valde ģenerālsekretāra amatā ceturtdien apstiprināja bijušo valstsvienības spēlētāju, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta ekspertu Ciprusu, savukārt par LBL direktoru iecēla pieredzējušo Janičenoku

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti