Basketbola savienība Porziņģa apdrošināšanu plāno segt bez spēlētāja līdzmaksājuma

Latvijas Basketbola savienība (LBS) ir apņēmusies segt Kristapa Porziņģa apdrošināšanas izmaksas Ņujorkas "Knicks" basketbolista dalībai Eiropas čempionāta finālturnīrā un paveiks to bez paša spēlētāja līdzmaksājuma, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijā teica LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

Pašlaik LBS vēl nevar pateikt, cik izmaksās Porziņģa apdrošināšana un no kādiem avotiem tam tiks rasts prāvais finansējums, pastāstīja Šneps. Viņš atzina, ka Porziņģa apdrošināšanas jautājums pašlaik ir aktuālākais saistībā ar vīriešu valstsvienību.

Porziņģa teiktais aprīlī preses konferencē par viņa iespējamo dalību apdrošināšanas izmaksu segšanā vairāk bija teorētisks skatījums uz nākotni, kad basketbolistam būs finansiāli lielāks līgums Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), paskaidroja Šneps. 

Latvijā kopā ar Porziņģi viņa dalības izlasē dēļ būs treneris no ASV un, visticamāk, arī fizioterapeits.

Savukārt otrs latvietis NBA Dāvis Bertāns jau iepriekš teicis, ka grib spēlēt izlasē, bet par šo vasaru gala atbildes vēl nav, jo viņa pārstāvētā Sanantonio "Spurs" turpina dalību izslēgšanas turnīrā. Kad beigsies NBA sezona, būs zināmi arī Bertāna tālākie plāni, uzsvēra Šneps.

Jau tuvākajās dienās Rīgā gaida ierodamies Latvijas vīriešu izlases galveno treneri Ainaru Bagatski, kuru maija vidū atlaida Izraēlas basketbola klubs Telavivas "Maccabi". 

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim. Latvijas izlase grupu kārtu aizvadīs Stambulā, spēlējot D grupā kopā ar Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

Savukārt par iespēju Latvijai iegūt tiesības rīkot daļu 2019.gada Eiropas čempionāta finālturnīra sievietēm Šneps ir cerīgi noskaņots. Viņš uzskata, ka izredzes ir lielākas nekā 50 procentu, bet par Latvijas kandidatūras pārākumu vēl jāpārliecina gan Starptautiskās basketbola federācijas Eiropas nodaļas (FIBA-Eiropas) kongresa dalībnieki, gan organizācijas valde. Lēmums tiks pieņemts 24.jūnijā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti