Basketbola saime meklēs risinājumus raitākam Latvijas sezonas kalendāram

Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērija ceturtdien atsāksies pēc desmit dienu piespiedu pauzes, ko izraisīja pašreizējās čempionvienības „VEF Rīga” dalība VTB līgas ceturtdaļfinālā. Šī nav pirmā reize, kad vietējā līga cieš kādas komandas ārvalstu sacensību dēļ. Gan Latvijas Basketbola savienība (LBS), gan komandas ir gatavas nākotnē izstrādāt scenārijus, lai šāda situācija vairs neveidotos.

Iepriekšējā LBL finālsērijas spēle notika tieši pirms desmit dienām Ventspilī – tajā uzvarēja „VEF Rīga” un izlīdzināja rezultātu sērijā 1:1. Šāds līdzsvars sērijas rezultātā palicis līdz ceturtdienai, jo rīdzinieki spēlēja trīs mačus VTB līgas ceturtdaļfinālā pret Eiropas bagātāko klubu Maskavas CSKA. Visas trīs spēles vefieši gan zaudēja, bet klubam iekļūšana izslēgšanas cīņās nozīmē arī finansiālus ienākumus, ko VTB līga izmaksā visām astoņām labākajām komandām.

Meklēs risinājumu raitākai LBL sezonai
00:00 / 02:01
Lejuplādēt

„VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups Latvijas Radio pauda, ka šāda pauze ir objektīva un nav nekas neierasts arī Baltijā. Piemēram, Lietuvā, bijusi vairāk nekā 10 dienu pauze, kamēr "Žalgiris" piedalījās Eirolīgas izslēgšanas spēlēs. Jaunups uzskata, ka pārtraukums LBL turnīrā abiem finālistiem dod gan plusus, gan mīnusus.

Sērijas pēdējā spēlē pret CSKA savainojumu guva „VEF Rīga” kapteinis un viens no līderiem Mareks Mejeris. Par viņa spēlēšanu fināla trešajā duelī komandas treneri izlems īsi pirms mača.

Tikmēr pretējās nometnes BK „Ventspils” kluba valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics Latvijas Radio uzsvēra, ka pauze ir piespiedu un viņiem nebija iespējas izvēlēties. Tas nav godīgi pret Ventspils klubu, bet, ja basketbola sabiedrība uzskata pauzi finālā par vajadzīgu, ventspilnieki to pieņem kā neizbēgamu risinājumu, pastāstīja Pleinics.

Pirms LBL finālsērijas trešās spēles Rīgā notiks līgas klubu sanāksme, kurā diskutēs arī par jautājumu, kā no piespiedu pauzēm izvairīties nākotnē. Latvijas basketbola līgu direktors Edgars Bērziņš uzsver, ka viens risinājums jau ir ierosināts, bet galvenā diskusijas daļa ceturtdien būs par iespējamu kopējas līgas veidošanu ar Igauniju.

Sapulcē vispirms uzklausīs LBL klubu viedokli par kopīgu līgu ar Igauniju, taču pagaidām nav zināms, kādos turnīros nākamajā sezonā Latvijas komandas piedalīsies, paskaidroja Bērziņš.

LBL finālsērijas trešajā mačā vietējās līgas basketbols pēc ilgākas pauzes atgriežas „Arēnā Rīga”.