Basketbola klubs «TTT Rīga» pēc Rīgas domes lēmuma pārtop par biedrību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas domē trešdien atbalstīja biedrības "TTT Rīga" dibināšanu un līdzšinējā nodibinājuma "Basketbola klubs "TTT Rīga"" likvidāciju, informēja pašvaldībā. Organizācijas formas maiņa palīdzēs "TTT Rīgai" finanšu piesaistīšanā, kas savukārt ļaus komandai izvirzīt augstākus sportiskos mērķus.

Lai nodrošinātu efektīvu basketbola kluba "TTT Rīga" darbību, bija nepieciešams dibināt biedrību un likvidēt nodibinājumu. Šādu rīcības plānu atbalstīja nodibinājuma dibinātāju sapulcē un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā.

Nodibinājuma "Basketbola klubs "TTT-Rīga"" juridiskā forma un statūti noteica, ka darbības nodrošināšanai nepieciešamo finansējumu pamatā nodrošina dibinātāji. Papildus dibinātāju piešķirtajam finansējumam varēja piesaistīt citu juridisko un fizisko personu ziedojumus, kas gan nav iepriekš plānojami, un to piesaistes iespējas ir atkarīgas no daudzu faktoru kopuma – sacensību līmeņa, potenciālā skatītāju skaita, sportistu snieguma, kā arī valsts sporta politikas.

Biedrības statuss Rīgas domei ļaus daudz efektīvāk piesaistīt jaunus sadarbības partnerus, organizēt "TTT Rīga" darbu un risināt citus jautājumus, kas nebūtu iespējams, saglabājot esošo statusu, paskaidroja pašvaldībā.

Atbildīgā iestāde par Rīgas pašvaldības līdzdalības realizēšanu biedrībā "TTT Rīga" būs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, kas līdz šim ir pildījis atbildīgās iestādes pienākumus nodibinājumam.

Basketbola klubs "TTT Rīga" 2021./2022. gada sezonā uzvarēja Latvijas sieviešu basketbola līgā, Baltijas basketbola līgā un iekļuva Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas ceturtdaļfinālā.

"TTT Rīga" bija pieteikusies arī nākamajai Eirolīgas sezonai, bet jūlijā dalību atsauca, jo kluba juridiskā statusa dēļ sarežģījās finanšu piesaiste. "TTT Rīga" plāno pēc juridisko jautājumu sakārtošanas Eiropas klubu turnīros atgriezties pēc gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti