Basketbola izlase ar uzvaru Rumānijā saglabā tīru bilanci kvalifikācijā

Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien izbraukumā ar 82:70 uzvarēja Rumāniju pēdējā spēlē 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā, kur cīņas noslēdza bez zaudētiem punktiem, liecina rīkotāju informācija. Latvijas valstsvienība grupā uzvarēja visās sešās spēlēs un jau iepriekš bija garantējusi dalību finālturnīrā.

Komandas kapteinis Jānis Blūms pēdējā kvalifikācijas spēlē bija rezultatīvākais ar 15 punktiem, pa 13 punktiem pievienoja Dairis Bertāns un Jānis Strēlnieks, savukārt Kristaps Janičenoks iekrāja 11 punktus. Laukuma saimniekiem ar 18 punktiem rezultativitātes līderis bija Vlads Moldoveanu un Mihajs Silvasans.

Pārliecinošu pārsvaru Latvijas izlase Sibiu pilsētā nodrošināja pēdējā ceturtdaļā, bet jo īpaši spraiga cīņa risinājās pirmajā puslaikā, kad dažbrīd vadībā bija arī rumāņi.

Pirmās ceturtdaļas pēdējā minūtē Latvijas basketbolisti panāca deviņu punktu pārsvaru (22:13), taču noturēt to neizdevās. Otrajā ceturtdaļas otrajā minūtē mājinieki uz mirkli pārņēma vadību (24:23) un puslaiks beidzās neizšķirti 37:37. Pēc pārtraukuma Latvijas izlasei, uzlabojot tālmetienu precizitāti, izdevās atrauties līdz 54:41. Rumāņi pēdējās ceturtdaļas sākumā vēl pietuvojās līdz piecu punktu deficītam (59:64), taču rezultāta starpība drīz vien atgriezās divciparu skaitļos.

Saglabāt pirmo vietu grupā Latvijas izlasei neliegtu arī zaudējums pēdējā spēlē, ja vien negatīvā rezultāta starpība nebūtu lielāka par 23 punktiem. Savukārt Rumānijai uzvara ar jebkādu punktu starpību būtu ļāvusi nostiprināties otrajā vietā grupā ar labāku uzvaru un zaudējumu attiecību. Otro vietu F grupā rumāņi vairs nevarēja zaudēt neatkarīgi no pēdējās spēles rezultāta.

Uz finālturnīru dosies septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem. Daļai komandu dalība finālturnīrā ir nodrošināta bez piedalīšanās kvalifikācijā.

Latvija saglabā arī izredzes rīkot 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīra grupas kārtu. Lēmumu par finālturnīra norises vietām Starptautiskās basketbola federācijas Eiropas nodaļa (FIBA-Eiropa) pieņems Spānijā 8. septembrī. Daļu finālturnīra vēlas rīkot astoņas valstis - Latvija, Horvātija, Francija, Izraēla, Polija, Somija, Turcija un Vācija.