Bagatskis: pirmajā ceturtdaļā pietrūka cieņas pašiem pret sevi

Latvijas basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc zaudējuma Francijai bija kritiski noskaņots par komandas paveikto Eiropas čempionāta spēlē, sakot, ka nekas no iecerētā neizdevās, bet pretinieki apliecināja favorītu statusu. Lai gan treneris uzskata, ka neveiksmīgi aizvadītajā pirmajā ceturtdaļā spēlētājiem pietrūka pašcieņas, viņš bija apmierināts par labāku turpinājumu, informēja Latvijas Basketbola savienība.

Latvijas izlasei neizdevās iecere neļaut pretiniekiem dominēt pie groza. "Pirmajā puslaikā viņi iemeta mums, cik gribēja un visu no groza apakšas," teica Bagatskis. "Visā spēlē viņi trāpīja tikai trīs trīspunktu metienus, bet guva 102 punktus. Franči ir vienkārša, prognozējama komanda, taču viņi ļoti labi izmantoja mūsu problēmas un nospēlēja tā, kā jāspēlē favorītiem," piebilda treneris. Bagatskis atzina, ka Francijas spēles stils bija tieši tāds, kādu komanda iepriekš redzēja videoierakstos.

Bagatskis par treneru vainu nosauca situāciju, ka spēlētāji nav iemācīti darboties agresīvi. Viņš uzskata, ka spēlētāji nav apguvuši patiesību par basketbolu kā agresīvu spēli, kurā vispirms jāciena pašiem sevi. "Pārējais ir lirika. Vismazāk uztraucamies par fizisko gatavību. Viss sākas ar noskaņojumu. Ja sākam tā, kā sākām šodien [pret Franciju], varam zaudēt jebkurai komandai," viņš teica.

Latvijas izlases treneris teica, ka, ieraugot Francijas izlases spēlētājus, ikvienam bija skaidrs viņu nodoms vispirms mēģināt apspēlēt un spiesties tuvāk grozam. Tāpēc uzdevums bijis brīžiem spēlēt zonu, brīžiem cilvēkam pret cilvēku, bet pēc iespējas vairāk savilkties un virzīt pretiniekus uz trīspunktu metieniem. Latvijas lielajiem spēlētājiem vajadzēja būt agresīviem, pat rupjiem, uzsvēra Bagatskis.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas izlase spēja saņemties un uzvilkties, kas Bagatski iepriecināja. "Vairākas reizes bijām tuvu, lai tiktu pretiniekiem uz pēdām. Bet nepaņēmām atlēcošās bumbas, savu reizi neizmantojām iespējas gūt punktus. Turklāt pretinieki labi zina mūsu vājās vietas, un ne jau velti visu laiku iespēlēja bumbu savam centram [Aleksisam] Ažinkā. Droši vien Žanna d'Arka viņiem palīdzēja," piebilda Latvijas treneris.

Bagatskis ir pārliecināts, ka Latvijas izlases turpmākais liktenis ir pašu rokās. "No šīs spēles jāizdara secinājumus, lai nākamā būtu labāka," viņš teica. Bagatskis arī piebilda, ka Kaspara Bērziņa gūtā trauma nav tik nopietna, lai spēlētājs nevarētu doties laukumā.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlasei iekļūšanai ceturtdaļfinālā svētdien jāuzvar Beļģija un jācer, ka Ukraina nespēs pieveikt Lietuvu, kas tāpat kā Francija un Serbija jau nodrošināja dalību izslēgšanas turnīrā. Spēlē pret Francijas izlasi Latvija piektdien zaudēja ar 91:102.