Bagatskis: Atslēgas vārdi basketbolā - spēle ilgst 40 minūtes

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc komandas pazaudētā lielā pārsvara uzvarā pār Lielbritāniju nesteidza asi kritizēt spēlētājus, taču vēlreiz uzsvēra, ka basketbolā spēle ilgst 40 minūtes.

Bagatskis ir pārliecināts, ka komanda izdarīs secinājumus pēc Eiropas čempionāta spēles, kurā Latvija uzvarēja ar 97:92, bet pēdējā ceturtdaļā gandrīz pazaudēja 29 punktu pārsvaru. Nākamie pretinieki turnīrā būs spēcīgāki un par šādām vaļībām sodīs, uzsvēra treneris.

"Treneris kā papagailis priekšā saka - basketbola spēle ir 40 minūtes, nevis mazāk," teica Bagatskis. "Sanāca ne tik vienkārši, bet galvenais, ka uzvara."

Latvijas izlase praktiski visu spēli bija vadībā uz uzbrukuma, nevis aizsardzības rēķina, uzsvēra Bagatskis. Treneris atzina, ka briti uzreiz sodīja par pieļautām vaļībām.

Latvijas basketbola izlases spēles pret Lielbritāniju apskats
00:00 / 01:20
Lejuplādēt

Arī Dāvis Bertāns, kurš spēlē trāpīja septiņus no astoņiem trīspunktu metieniem, teica, ka svarīgākais ir spēlē izcīnīta uzvara, un par savu statistiku vai rekordiem viņš nedomāja. Savukārt Kristaps Janičenoks sacīja, ka līdz iekrātajam lielajam pārsvaram bija skaista spēle, bet viņš un citi otrā sastāva spēlētāji, kad uznāca laukumā, spēli pamatīgi pabojāja.

"Stulbi ka tā, bet uzvara rokā, tas ir pats svarīgākais," piebilda Janičenoks.

Slimības dēļ viesnīcā palika un uz spēli nedevās Mārtiņš Meiers, un sekas pēc vēdera vīrusa bija jūtamas arī vairākiem citiem komandas basketbolistiem.

Pēdējās divās grupas spēlēs Latvijas izlase otrdien tiksies ar Krieviju un ceturtdien ar Turciju.