Austrālijas basketbola izlase bronzas cīņā piekāpjas Spānijai

Latviešu izcelsmes trenera Andreja Lēmaņa trenētā Austrālijas izlase aizraujošā un saspringtā cīņā, atstājot intrigu līdz pat spēles pēdējai sekundei, svētdien ar rezultātu 88:89 (17:23, 21:17, 26:27, 24:22) piekāpās par favorītiem uzskatītajiem Spānijas basketbolistiem.

Pirmajā spēles ceturtdaļā pārsvars bija Spānijas pusē, taču līdz puslaika beigām Austrālijas baksetbolisti atpalika vien par diviem punktiem. Trešā spēles ceturtdaļa gāja gandrīz punkts punktā, tācu deficīts jau bija trīs punkti. Pēdējā ceturtdaļā austrāliešiem izdevās rezultāta starpību izlīdzināt un pat izvirzīties vadībā. Spēles galotnē līderu maiņa notika ļoti bieži.

Spānijas izlases rindās 31 punktu guva un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas Po Gasols, savukārt 14 punkti Nikolas Mirotiča rēķinā. Savukārt Austrālijas izlasē šajā spēlē vērtīgākais nenoliedzami bija Petijs Milss, kurš guva 30 punktus.

Svētdien vēl priekšā cīņa par olimpisko zeltu, kurā par čempiona titulu cīnīsies Serbija un ASV.