ASV basketbolisti uzveic Argentīnu un tiksies pusfinālā ar Spāniju; Austrālijai pretiniekos serbi

Olimpiskā basketbola turnīra ceturtdaļfināla spēlē trešdien ASV izlase guva pārliecinošu uzvaru pār Argentīnas basketbolistiem ar rezultātu 105:78 (25:21, 31:19, 31:21, 18:17). Pusfinālā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigznēm pretim stāsies Spānijas izlase. Savukārt Austrālijas izlase tiksies ar Serbijas basketbolistiem.

(Papildināts ar ceturtdaļfināla spēles Horvātija - Serbija rezultātu)

Uzvarētāju rindās jau ierasti ar rezultativitāti izcēlās Kevins Durants, gūstot 27 punktus, izcīnot septiņas atlēkušās bumbas un veicot sešas rezultatīvas piespēles. Savukārt argentīniešiem rezultatīvākais bija Luiss Skola ar 15 punktiem.

Jau ziņots, ka pirmajā ceturtdaļfināla spēlē Lietuvas basketbolisti piedzīvoja sagrāvi spēlē pret latviešu izcelsmes trenera Andreja Lēmaņa trenēto Austrālijas izlasi ar rezultātu 64:90 (17:26, 13:22, 13:22, 21:20). Lietuviešu rindās pa 12 punktiem sameta Mants Kalnietis un Antans Kavaļausks. Savukārt uzvarētājiem ar rezultativitāti izcēlās Petijs Milss ar 24 punktiem un Ārons Beinss ar 16 punktiem.

Otrajā ceturtdaļfināla spēlē Spānijas basketbolisti pierādīja savu pārākumu pār Francijas izlasi ar rezultātu 92:67 (19:16, 24:14, 26:19, 23:18). Uzvarētājiem ar rezultativitāti izcēlās Nikola Mirotičs ar 23 punktiem un Giljermo Ernangomess ar 18 punktiem. Francijas labā 13 punkti Nano de Kolo, bet pa 12 – Tonijam Pārkeram un Žofrē Loverņam. Zīmīgi, ka pēc šī zaudējuma par savu aiziešanu no Francijas izlases paziņoja Pārkers – nu jau leģendārs saspēles vadītājs un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Sanantonio “Spurs” zvaigzne.

Ļoti sīvā cīņā dienas ceturtajā ceturtdaļfinālā Horvātija piekāpās ar rezultātu 83:86 (19:20, 19:12, 14:34, 31:20) Serbijai, tādējādi noslēdzot šo turnīru. Pusfinālā Serbijas basketbolisti tiksies ar spēcīgo Austrālijas izlasi.