ASV basketbolisti ar uzvaru pār Spāniju tiek olimpiskajā finālā, kur spēlēs pret serbiem

Galvenie favorīti ASV basketbolisti piektdien pusfinālā ar 82:76 pārspēja spāņus un nodrošināja vietu olimpiskajā finālā, kur pretendēs uz trešajām zelta medaļām pēc kārtas, liecina rīkotāju informācija. Finālā spēlēs arī Serbijas izlase, kas ar 87:61 uzveica Austrālijas valstsvienību.

(papildināts pēc otra pusfināla)
ASV izlasē Klejs Tomsons nodrošināja 22 punktus, savukārt 14 punkti bija Kevina Duranta rēķinā. Spānijai rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Pau Gasols.

Amerikāņi pēdējā ceturtdaļā noturējās drošā vadībā un galotnē intriga izpalika, jo minūti un 18 sekundes pirms spēles beigām Pols Džordžs ar bumbas triecienu grozā no augšas panāca uzvarētājiem 13 punktu pārsvaru (82:69). ASV valstsvienība olimpiskajos turnīros nav zaudējusi jau 24 spēlēs pēc kārtas.

Intrigas praktiski nebija arī Oļega Latiševa tiesātajā otrajā pusfinālā, kurā Serbijas izlase pārliecinoši pārspēja austrāliešus. Milošs Teodosičs uzvarētājiem nodrošināja 22 punktus.

Latviešu izcelsmes trenera Andreja Lēmaņa vadītā Austrālijas izlase vēl varēs pacīnīties par bronzu, spēlē par 3.vietu tiekoties ar Spāniju.

Divos iepriekšējos olimpiskajos turnīros Pekinā un Londonā ASV un Spānija tikās finālā, kur nepārspēti abas reizes palika amerikāņi.

Rio startēja 12 valstsvienības, kas tika sadalītas divās grupās pa sešām vienībām katrā. Pēc apļa izspēles katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā.