ASV basketbolistes uzvarā pār Dienvidkoreju sasniedz Pasaules kausa rezultativitātes rekordu

ASV sieviešu basketbola izlase pirmdien Pasaules kausa grupas kārtas spēlē ar 145:69 uzveica Dienvidkoreju, sasniedzot finālturnīra vēsturē iespaidīgāko rezultātu, liecina rīkotāju informācija.

Uzvarētājām Brionna Džounsa guva 24 punktus, bet 20 punktu pievienoja Adža Vilsone.

Līdz šim Pasaules kausa izcīņā neviena komanda finālturnīra spēlē nebija guvusi vairāk kā 143 punktus, ko 1990. gadā paveica brazīlietes. Savukārt ASV basketbolistēm iepriekš lielākais guvums bija 119 punkti spēlēs 2006. gadā pret Ķīnu un 2014. gadā pret Angolu.

ASV sieviešu izlase Pasaules kausa turnīros uzvarēja 26. spēlē pēc kārtas. Amerikānietes nav cietušas neveiksmi kopš zaudējuma Krievijai pusfinālā 2006. gadā.

Amerikānietes ar četrām uzvarām četrās spēlēs grupā jau ir garantējušas dalību ceturtdaļfinālā. ASV izlase pretendē 11. reizi uzvarēt Pasaules kausa izcīņā un mērķē izcīnīt ceturto trofeju pēc kārtas.

Pasaules kausa finālturnīrā piedalās 12 valstsvienības, kas sākotnēji ir sadalītas divās grupās. Pēc apļa izspēles katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Dalība ceturtdaļfinālā jau ir droša arī Beļģijai, Francijai un Kanādai.

Turnīrs Austrālijas pilsētā Sidnejā ilgs līdz 1. oktobrim.