Asumiem vainagotā mača galotnē BK «Ventspils» pārspēj «VEF Rīga» basketbolistus

Latvijas basketbola līgas (LBL) divu spēcīgāko komandu duelī BK "Ventspils" sestdien viesos ar 80:77 uzvarēja "VEF Rīga" vienību un nostiprinājās pirmajā vietā turnīra tabulā, liecina rīkotāju informācija. Abās šosezon aizvadītajās savstarpējās spēlēs pārāki bijuši ventspilnieki, kam tikt pie uzvaras Rīgā neliedza arī izraisīts konflikts mača beigās.

Uzvarētājiem pa 13 punktiem guva Kristaps Janičenoks un Villijs Dīns, bet 11 punkti bija Ingus Jakoviča rēķinā. Savukārt "VEF Rīgai" pa 16 punktiem iekrāja Jānis Blūms un Abduls Gedijs.

"VEF Rīga" veiksmīgāk sāka spēli, tomēr viesiem efektīva aizsardzība palīdzēja pavērst cīņas ritējumu sev par labu. Ventspilnieki turējās vadībā līdz otrās ceturtdaļas vidum, kad divi Blūma tālmetieni un Gedija noslēgts ātrs uzbrukums ļāva "VEF Rīgai" panākt trīs punktu pārsvaru (32:29).

Otro puslaiku mājinieki sāka ar viena punkta vadību (35:34) un cīņa ritēja punkts punktā. Trešās ceturtdaļas galotnē divus BK "Ventspils" uzbrukumus pēc kārtas noslēdza Artis Ate un panāca komandai četru punktu vadību (56:52). Pēdējā ceturkšņa vidū Aigars Šķēle un Kristaps Janičenoks ar trīspunktniekiem panāca "Ventspilij" +6 (69:63). Viesi noturējās vadībā līdz beigu svilpei, lai gan nesaskaņotā darbība uzbrukumā atstāja cerības arī pretiniekiem.

Pēdējās sekundēs uzvirmoja asumi, "VEF Rīga" spēlētājiem atgaiņājot Folarinu Kempbelu no sava soliņa. Kempbels un Gedijs par konfliktēšanu 1,1 sekundi pirms mača beigām saņēma noraidošās piezīmes.

Pārējās sestdien notikušajās spēlēs BK "Jēkabpils" mājās ar 86:72 uzveica pašreizējos čempionus "Valmiera/ORDO",  "Liepāja/Triobet" ar 106:82 pārspēja "Latvijas Universitāti", bet "Jūrmala/Fēnikss" basketbolisti ar 87:68 bija pārāki par "Ogre/Kumho Tyre".