Ārsti pārbauda Latvijas basketbola izlases līderes Babkinas savainojuma nopietnību

Viena no Latvijas basketbola valstsvienības līderēm Elīna Babkina komandas pirmdien zaudētajā spēlē pret Beļģiju sajuta sāpes cirksnī, un spēlētājai tādēļ Eiropas čempionāta norises vietā Prāgā veic medicīniskus izmeklējumus, lsm.lv pastāstīja Latvijas Basketbola valstsvienības komunikāciju vadītājs Artūrs Portnovs.

Cirksnis Babkinai sevi licis manīt kādā spēles epizodē pirmajā puslaikā. Pirmajā spēles pusē 10 punktu guvusī Babkina pēc pārtraukuma bija uz rezervistu soliņa un laukumā vairs neizgāja.

Kamēr nebūs zināmi izmeklējumu rezultāti, var tikai minēt, cik savainojums ir nopietns un kā tas ietekmēs Babkinas izredzes jau drīzumā doties laukumā. Latvijas izlasei otrdien būs jāaizvada astotdaļfināla spēle pret pretiniecēm, kas kļūs zināmas vēlāk pirmdien pēc grupu kārtas noslēguma.

Babkina ne tikai bija Latvijas izlases rezultativitātes līdere grupas pirmajās spēlēs, bet arī viena no efektīvākajām punktu krājējām finālturnīrā kopumā. Babkina Latvijas zaudējumā Krievijas izlasei guva 20 punktu, bet uzvarā pār Melnkalni 28 gadus vecā aizsardze ieguldīja 27 punktus. Vidēji spēlē Eiropas čempionāta finālturnīrā viņas rēķinā tādējādi ir 19 punkti.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pirmdien ar 58:62 zaudēja beļģietēm pēdējā spēlē grupas kārtā un finālturnīru turpinās astotdaļfinālā. Pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijas izlasei bija septiņu punktu pārsvars, ar ko gan nepietika uzvarai, jo pēdējās minūtēs labāk nospēlēja beļģietes.