Latvijas čempionāts hokejā. 4.finālspēle. HK Olimp/Venta 2002 - HK Zemgale/LLU

LBL. BK "Ogre" - LU

LBL. BK "Liepāja" - BK "Valmiera"

Ar BK «Liepāja» uzvaru pirmajā spēlē sākas ceturtdaļfināli Latvijas basketbola līgā

"Liepājas" komanda otrdien svinēja uzvaru pirmajā Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla spēlē. Liepājnieki mājās ar 90:77 uzvarēja "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" vienību un sērijā līdz trim uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.

Rezultatīvākais Kurzemes komandā ar 25 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Roberts Blumbergs, par vienu punktu mazāk guva Dāvis Geks, bet tālu no "triple double" nebija Iļja Gromovs, kura rēķinā 11 punkti, 20 bumbas zem groziem un astoņas rezultatīvas piespēles.

"Valmiera Glass"/"ViA" komandā ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Valters Vēveris, bet pa 12 punktiem guva Ervīns Jonāts un Klāvs Dubults, kuriem arī attiecīgi astoņas un sešas atlēkušās bumbas.

"Liepāja" pamatus uzvarai ielika trešajā ceturtdaļā, kad pretinieku grozā iemeta par astoņiem punktiem vairāk nekā ielaida un pēc 30 spēlētām minūtēm bija vadībā ar 68:59. Liepājnieki trešo ceturtdaļu iesāka ar viena punkta pārsvaru 41:40, bet pēc Blumberga "slam dunk", kas izpildīts pēc nepilnām trim spēlētām minūtēm, mājinieki lēnām sāka atrauties.

Tuvojoties ceturtdaļas vidum, Blumbergs ar precīzu metienu no tālienes panāca 51:46, valmierieši atbildēja ar diviem tālmetieniem (52:53), tomēr īsi pēc tam "Liepāja" atkal atguva četru punktu pārsvaru (56:52). Ceturtdaļas pēdējās četrās minūtēs Blumbergs izcēlās ar vēl septiņiem punktiem, kā rezultātā "Liepāja" panāca +9 (68:59).

Gromovam ar "slam dunk" ceturtās ceturtdaļas sākumā izdevās pārsvaru palielināt līdz 11 punktiem (72:61), bet pēc nepilnām četrām spēlētām minūtēm viņš ar precīzu divpunktu metienu panāca 75:63. Atlikušajā laikā Valmieras komandas spēlētāji izcēlās ar zemu metienu precizitāti, bet liepājnieki tikmēr pārsvaru nedaudz palielināja, pirmajā ceturtdaļfināla mačā svinot panākumu ar 90:77.

Valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ spēle aizritēja bez skatītāju klātbūtnes.

Šī pāra uzvarētāja pusfinālā tiksies ar pamatturnīra spēcīgāko klubu "VEF Rīga".

Trešdien pirmo ceturtdaļfināla spēli aizvadīs arī "Ogre" un "Latvijas Universitāte". Ogres vienība ir nepārprotama šīs sērijas favorīte. Šī dueļa uzvarētāja pusfinālā tiksies ar "Ventspili", kas Latvijas-Igaunijas līgā izcīnīja otro vietu Latvijas grupā.

Ceturtdaļfināla, pusfināla un mačā par trešo vietu spēles notiks līdz vienas komandas trim uzvarām, bet finālā - līdz četriem panākumiem.

LBL izslēgšanas spēles klātienē plāno vērot arī jaunais Latvijas vīriešu basketbola izlases treneris Luka Banki.