Ar BK «Jēkabpils» graujošu uzvaru sākas finālcīņas par LBL medaļām

BK "Jēkabpils" otrdien mājās ar 98:71 pārliecinoši uzvarēja "Jūrmala/Fēniksu" pirmajā spēlē par Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas medaļām, informēja organizatori. Trešo vietu Latvijas čempionātā iegūs komanda, kas sērijā izcīnīs trīs uzvaras.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Jurijs Aleksejevs, savukārt 18 punktus Jēkabpils komandā iekrāja Rinalds Sirsniņš. "Jūrmala/Fēnikss" ar 19 punktu guvumu izcēlās Roberts Stumbris. Pirmajā ceturtdaļā BK "Jēkabpils" panāca trīs punktu pārsvaru, taču puslaika turpinājumā veica atrāvienu un garajā pārtraukumā bija vadībā jau ar 21 punktu (51:30). Pēc trešās ceturtdaļas cīņas iznākums bija skaidrs, jo jēkabpilieši bija priekšā ar teju 40 punktiem (79:43).

Sērija turpināsies sestdien Jūrmalā, bet Jēkabpilī komandas uz trešo spēli atgriezīsies 13.maijā.

LBL zelta finālsērija sāksies trešdien, kad BK "Ventspils" uzņems "VEF Rīga" basketbolistus. Spēli, kas sāksies plkst. 19.30, varēs redzēt LTV7 televīzijā.

Abi finālisti cīņā par zeltu tiksies ceturto gadu pēc kārtas, taču visi trīs līdzšinējie dueļi beidzās par labu "VEF Rīgai". Pēdējo trīs gadu Latvijas čempioni pusfinālā trīs spēlēs pārspēja "Jūrmala/Fēnikss" komandu, savukārt BK "Ventspils" piecās cīņās guva virsroku pār BK "Jēkabpils".