Apstiprina sešus kandidātus olimpisko kvalifikācijas turnīru rīkošanai basketbolā vīriešiem

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) paziņoja, ka uz trīs Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru rīkošanu basketbolā vīriešiem pretendē sešas valstis – Čehija, Vācija, Itālija, Filipīnas, Serbija un Turcija. Ja tiesības rīkot turnīru iegūs Itālija, Serbija vai Čehija, tad iespēja piedalīties kvalifikācijā būs arī Latvijas izlasei, kas septembrī Eiropas basketbola čempionātā izcīnīja astoto vietu.

Gatavību rīkot kvalifikācijas turnīru kopumā bija izrādījušas desmit valstis, taču Grieķija, Irāna, Izraēla un Meksika no kandidātu saraksta ir svītrotas. FIBA turnīru rīkotāju nosaukšanu ir pārcēlusi no 23. novembra uz 19. janvāri. Un tikai tad būs zināms, vai arī Latvijas basketbola valstsvienībai ir cerības tikt uz Rio.

Triju kvalifikācijas turnīru uzvarētāji tiks uz olimpiskajām spēlēm. Dalību kvalifikācijā jau ir nodrošinājušas 15 valstsvienības, bet vēl trīs komandu liktenis būs atkarīgs no turnīru norises vietas. Lēmumu par turnīru norises vietām pieņems FIBA izpildkomiteja deviņu cilvēku sastāvā. Kvalifikācijas turnīru grupu izloze notiks 26.janvārī, 18 komandas sadalot trijos sešniekos. Turnīri nākamgad notiks no 5. līdz 10.jūlijam.

Lsm.lv jau rakstīja, ka katrā grupā komandas pirmajā posmā sadalīs divos trijniekos, kur izspēlēs apļa turnīrus. Pa divām katra trijnieka komandām tiks pusfinālā. Savukārt pusfināla spēļu uzvarētāji finālspēlē noskaidros olimpiskās ceļazīmes ieguvējus. Par galvenajiem faktoriem kvalifikācijas turnīru rīkotāju izvēlē FIBA iepriekš nosauca vietējo organizatoru pieredzi un spēju sarīkot sacensības augstākajā līmenī visos aspektos, ievērojot gan spēlētāju un skatītāju, gan mediju un sponsoru intereses, kā arī spēju nodrošināt atbilstošu infrastruktūru, pasākuma vietējo publicitāti un komerciālos panākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti