Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Pleca traumas sportā un teātrī

Latvijas basketbolistes sevi piesaka 3x3 formātā

3x3 basketbolistes cer uz LOV finansējumu un lolo olimpisko sapni

Latvijas dāmu 3x3 basketbola izlases izcīnītā bronzas medaļa Eiropas kausā, kas pielīdzināms Eiropas čempionātam, daudziem bija kā zibens spēriens skaidrā dienā. Tas arī saprotams, jo iepriekš šīs dāmas ārpus Latvijas bija spēlējušas vien pāris reizes.

Ieskatoties komandas sastāvā, pārsteiguma deva strauji samazinās – tajā redzamas divas dāmas, kuras šā gada aprīlī “TTT Rīga” sastāvā kļuva par Latvijas čempionēm – Baiba Eglīte un Ieva Kūlīte.

“Tad, kad beidzās 5:5 basketbola fināli, bija doma, ka vasaru ņemšu mierīgāk, atpūtīšos no basketbola,” atzīst Eglīte. Taču tad nācis piedāvājums, no kura viņa nav varējusi atteikties.

Pēdējos gadus Eglīti mocījušas traumas, sevišķi sezonas otrajā daļā; ārsti ieteikuši samazināt slodzes un likt profesionālo basketbolu pie malas. 3x3 basketbolā slodze mazāka, un viņa redzējusi savu vietu šajā sportā.

Kūlīte atzina, ka “Ghetto” basketbolu spēlējusi jau astoņus gadus, tas viņai esot asinīs. Lielais basketbols vairs nav prioritāte.

Eglīte un Kūlīte ir rīdzinieces un ierodas uz katru treniņu, bet pārējās divas meitenes Kristīne Petermane un Liene Stalidzāne to spēj daudz retāk. Kristīne strādā un dzīvo Liepājā.

“Es strādāju par treneri, vadu visādus sporta pasākumus Liepājā, un es varu to sakārtot,” pastāstīja Kristīne, norādot, ka viņa esot tāds cilvēks, kurš spēj saplānot laiku.

Liene studē Kanādā, Kalgari, un Latvijā uzturas vien vasaras brīvlaikā. Kūlīte pauda, ja komanda tiks līdz kvalifikācijai martā, Lienei būs jāmeklē iespējas, lai pievienotos izlasei. Bet šobrīd esot jāmeklē ceturtā spēlētāja, kas palīdzēs komandai krāt punktus.

“Mums ir darbs mini nometnītēs nedēļas garumā, kurās darbā iesaistās arī bijusī U-18 un tagadējā U-19 izlase, gan arī tagadējā U-18 izlase, gan arī dažas izlases kandidātes, papildus treniņu darbā iesaistām arī puišus, lai meitenes vairāk pierastu pie spēka un atlētiskuma,” vēstīja 3x3 dāmu basketbola izlases menedžeris Kristaps Saulītis.

Šīs dāmas kopā sāka spēlēt vien šovasar, kad komandai pievienojās Saulītis. Šosezon Latvijas 3x3 basketbolistes ārpus Latvijas spēlēta tikai trijos turnīros – vienu reizi Somijā un divas Igaunijā. Tas, protams, saistīts ar finansējumu – līdz šim dāmas nesaņēma atbalstu no Olimpiskās vienības (LOV). Kūlīte atzina, ka dalība kādā nopietnākā turnīrā noteiktu būtu nākusi komandai par labu.

Saulītis uzskata, ka meitenēm ir nepieciešami sparinga partneri augstākajā līmenī, bet prioritāte būs kvalifikācijas posms.

Nākotne gan raugās rožaināka, jo izcīnītā Eiropas kausa bronzas medaļa nodrošina dāmām vietu Olimpiskajā vienībā, un tas nozīmē, ka būs iespēja doties uz Pasaules kausa posmiem, līdz ar to būs iespēja krietni papildināt punktu ražu pasaules rangā. Šobrīd Latvija tajā ieņem 36. vietu. Tas ir svarīgi ceļā uz lielo mērķi – Tokijas olimpiskajām spēlēm. Tur spēlēs tikai astoņas izlases – mājiniece Japāna, trīs labākās komandas pasaules rangā, bet pārējās četras vietas tiks izspēlētas kvalifikācijas turnīros.

Eglīte pauda, ka tiekties uz lielo olimpisko sapni palīdzēs LOV finansējums. Jo, ja dāmas spēja izcīnīt Eiropas bronzu, tad iespējams ir viss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti