«VEF Rīga» uzvar un sper platu soli pretim Latvijas čempiontitula nosargāšanai

Svētdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas ceturtajā spēlē "VEF Rīga" viesos ar 89:74 uzvarēja BK "Ventspils", finālsērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 3-1.

Pirms spēles basketbolists Klāvs Čavars, kurš arī ieradies vērot spēli klātienē, norādīja, ka "VEF" komandai ir strukturālāka aizsardzība, savukārt "Ventspils" vairāk paļaujas uz uzbrukumu un uz tālmetieniem Ventspilniekiem ir vēl kāda priekšrocība – garāks soliņš.

Intervija ar Klāvu Čavaru pirms spēles

Pirms spēles "VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis atzina, ka komandai iepriekšējās spēlēs izdevies ierobežot ventspilnieku uzbrukumu. Lai šodien brauktu mājās ar uzvaru, kādam no spēlētājiem būs jāspēlē labāk, nekā tas ir izdevies iepriekšējās spēlēs.

Pirmsspēles intervija ar Jāni Gailīti

Savukārt "Ventspils" galvenais treneris Gints Fogels uzsvēra, ka šajā spēlē jāspēlē mazliet ātrāk un labāk. Aizsardzībā vairāk jāiepazīst pretinieku personalitātes un jābūt precīzākiem.

Pirmsspēles saruna ar Gintu Fogelu

"VEF" basketbolisti ļoti ātri spēja izvirzīties vadībā. Tiesa gan, pirmā ceturkšņa noslēgumā kurzemnieki sasparojās. Otrajā ceturtdaļā arī ventspilnieki nespēja atrast spēles ritmu, ļaujot "vefiešiem" kāpināt rezultāta starpību, bet tad atkal pašā puslaika nosglēgumā ventspilnieki sasparojās. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 44:34.

Pēc pirmā puslaika "VEF" kapteinis Artis Ate LTV norādīja, ka ir izdevies apturēt ventspilnieku ātro spēli.

Artis Ate pēc pirmā puslaika

Pēc pirmā puslaika Klāvs Čavars norādīja, ka šajā spēlē nedominē uzbrukuma basketbols, un šādā situācijā "VEF" spēlētāji jūtas labāk. Ventspilnieku pusē vienu brīdi valdījusi nesaprašanās uz laukuma un netika gūti tā saucamie vieglie punkti.

Klāvs Čavars pēc pirmā puslaika

Neveiksmes turpināja vajāt kurzemniekus arī trešajā ceturtdaļā, vienu brīdi pat vefiešu pārsvaram sasniedzot 20 punktus. Noslēdzošajā spēles nogrieznī gan beidzot ventspilnieki uzķēra spēles garšu un sāka strauji deldēt rezultāta starpību. Tomēr spēle noslēdzās ar 89:74 vefiešu labā.

Spēles spilgtākās epizodes

Uzvarētājiem ar 30 gūtiem punktiem izcēlās Nasirs Brukss, bet Elaidža Klerenss pievienoja 14 punktus. Savukārt ventspilnieku rindās ar 23 punktiem ražīgākais bija Emanuēls Vembi.

"VEF" varonis Brukss pēc spēles LTV atzina, ka, lai gan bijis liels spēles laiks, viņš jūtas labi. Vairāki komandas biedri ir saslimuši, tādēļ jādara viss, lai palīdzētu. Taču jāatceras, ka nākamā spēle sāksies no rezultāta 0:0, un jābūt pareizajā fokusā, norādīja Brukss.

Intervija ar Nasiru Bruksu

Pirmajā finālsērijas mačā pārāki ar 83:80 bija ventspilsnieki, otrajā "VEF Rīga" atspēlējās ar 91:74, bet trešo uzvarēja ar 84:69.

Piektā spēle būs jau otrdien Rīgā, bet nākamās, ja tādas būs nepieciešamas – ceturtdien Ventspilī un sestdien Rīgā.

Tikmēr sestdien jau noskaidrojās bronzas ieguvēja - "Liepāja" ar 82:75 ceturtajā finālsērijas par 3. vietu mačā uzvarēja 'Ogres" basketbolistus, sērijā gūstot uzvaru ar 3-1.

Pērn par čempioni tika kronēta "VEF Rīga". Kopumā rīdziniekiem ir desmit Latvijas čempionu tituli, bet ventspilniekiem – deviņi.