Latvijas – Igaunijas basketbola līga

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēle BK "Ventspils" - "VEF Rīga". Intervija ar Ralfu Pleinicu

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēle BK "Ventspils" - "VEF Rīga". Intervija ar Edmundu Elksni

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēles BK "Ventspils" - "VEF Rīga" epizodes

BK «Ventspils» spraigā duelī revanšējas «VEF Rīga» basketbolistiem

BK "Ventspils" sestdien mājās ar 99:92 uzvarēja "VEF Rīga" basketbolistus Latvijas-Igaunijas līgas spēlē un pirmo reizi sezonā pārspēja pašreizējos čempionus.

Uzvarētājiem 18 punktus guva Artūrs Ausējs, savukārt Edmunds Elksnis pievienoja 16 punktus. Viesiem ar 23 punktu guvumu izcēlās Naisīrs Brūkss.

Rāmākā spēles sākumā "VEF Rīga" labāk izmantoja savas iespējas un nostiprinājās vadībā, toties mājinieki aktivizējās uzbrukumā un pārvērta punktu guvumā vairākus caurgājienus, samazinot deficītu līdz 14:16. Pirmās ceturtdaļas izskaņā Ausējs trāpīja trīspunktu metienu, kas ļāva laukuma saimniekiem pauzē doties ar minimālu iztrūkumu (25:26).

Ausējs otrās ceturtdaļas vidū panāca neizšķirtu 36:36 un nākamajā uzbrukumā Linards Jaunzems jau izvirzīja mājiniekus vadībā. Ventspilnieki darbojās ar lielāku enerģiju un aizrautību, kas viņiem palīdzēja puslaiku noslēgt ar piecu punktu pārsvaru (51:46).

Saruna ar Kristapu Medisu un Naisīru Brūksu

Mājinieku basketbolists Kristaps Mediss pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komandas uzbrukums strādā, tomēr 46 punktus aizsardzībā "Ventspils" komanda negribēja ielaist. Savukārt viesu spēlētājs Brūkss atzina, ka galvenā problēma komandai ir spēle aizsardzībā.

Agresīvākā basketbolā pēc pārtraukuma ventspilnieki turējās vadībā, līdz Glens Kozijs trešās ceturtdaļas vidū ar tālmetienu panāca "VEF Rīgai" izlīdzinājumu 59:59. Tomēr, sajutuši spēku cīnīties ar iepriekš šosezon nepieveiktajiem pretiniekiem, "Ventspils" nepilnu minūti pirms pēdējā pārtraukuma panāca jau divciparu pārsvaru (72:61).

"VEF Rīga" centieni ko mainīt bija nesekmīgi, un Elksnis laukuma saimniekiem pēdējās ceturtdaļas vidū ar trīspunktu metienu panāca jau +15 (85:70). "VEF Rīga" rezultatīva pakaļdzīšanās gādāja par spraigu galotni, tomēr izglābties no zaudējuma favorīti nespēja.

Saruna ar Edmundu Elksni

"Ventspils" basketbolists Elksnis pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai bija jāparāda spēja uzvarēt "VEF Rīgu", lai gan pretiniekiem spēles galotnē izdevās saasināt cīņas gaitu. Ventspils komanda ir uzņēmusi labu ritmu un spēli pa spēlei iet pretim izslēgšanas turnīram, piebilda Elksnis.

Saruna ar Gintu Fogelu

Ventspils komandas galvenais treneris Gints Fogels pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komandai katra spēle ir ļoti atbildīga. "VEF Rīga" sastāvā Fogels saskata ļoti meistarīgus līderus, kas kritiskos brīžos var realizēt ļoti svarīgus metienus. Fogels piebilda, ka ventspilniekiem būs jālūko, ko likt pretim.

Saruna ar Dāvi Čoderu

Savukārt "VEF Rīga" treneris Dāvis Čoders atzina, ka duelis pret "Ventspili" vienmēr ir bijis labs izaicinājums. "Ventspils" spēlē agresīvu basketbolu, un būs svarīgi aizsardzībā labi nospēlēt gan vienam pret vienu, gan spēlētājiem savstarpēji palīdzēt, paskaidroja Čoders.

Saruna ar Ralfu Pleinicu

BK "Ventspils" ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka klubs nekoncentrējas dalībai Eiropas kausu turnīros, kur labprāt spēlētu, bet vēlmju piepildīšanas iespēja būs atkarīga no finanšu iespējām nākotnē.

Abas komandas jau ir nodrošinājušas dalību izslēgšanas turnīrā, kur piedalīsies astoņas vienības. "VEF Rīga" ar 21 uzvaru 27 spēlēs ieņem 3.vietu, par vienu pozīciju apsteidzot Ventspils komandu, kuras rēķinā ir 19 panākumi 28 spēlēs.

Vēl divās sestdien notikušajās spēlēs uzvarēja BK "Liepāja", savukārt "Valmiera Glass/ViA" zaudēja.

Liepājas komanda mājās ar 102:98 pagarinājumā uzveica "Parnu Sadam", turpretim "Valmiera Glass/ViA" viesos ar 64:96 piekāpās Raplas "Avis Utilitas".

Regulārajā sezonā 16 komandas līgā izspēlē divus apļus, kam sekos ceturtdaļfināli un finālčetrinieka turnīrs 7.-8. aprīlī Tallinā.