Latvijas sieviešu basketbola izlase droši uzvar Dienvidkoreju priekšpēdējā pārbaudes spēlē

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība piektdien priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta finālturnīra ar 82:60 "Arēnā Rīga" uzvarēja Dienvidkorejas izlasi, savstarpējās spēlēs gūstot pirmo panākumu. Abas komandas vēlreiz tiksies sestdien.

Uzvarētājām 19 punktus guva Anete Šteinberga, kura izcīnīja arī 10 atlēkušās bumbas un veica piecas rezultatīvas piespēles. Kate Vilka pievienoja 17 punktus, bet 14 punkti bija Aijas Jurjānes rēķinā.

Saruna ar Gundaru Vētru pēc spēles

Latvijas izlases galvenais treneris Gundars Vētra pēc spēles atzina, ka pretinieces ar četrām ārējām spēlētājām efektīvi cīnījās par atlēkušajām bumbām, un viņa vadītajai komandai bija labs treniņš darbībām aizsardzībā. Katrā spēlē ir ko uzlabot un perfekciju sasniegt nav iespējams, taču izlases parādītais sniegums ļauj cerēt uz labu turpinājumu Eiropas čempionātā, sacīja Vētra.

Saruna ar Ilzi Jākobsoni

Savukārt basketboliste Ilze Jākobsone piebilda, ka komandai vēl ir nedaudz laika, lai basketbolistes būtu pilnīgi gatavas Eiropas čempionātam un parādītu maksimāli labu sniegumu.

Korejiešu ātrumam mājinieces pretim lika precizitāti trīspunktu metienos un Šteinbergas efektīvu caurgājienu, kas ļāva Latvijas izlasei ātri izvirzīties vadībā 8:4. Izmantojot savu auguma pārsvaru pie groza, Šteinberga turpināja audzēt Latvijas pārsvaru, kas sasniedza +10 (14:4), un pirmās ceturtdaļas izskaņā mājinieces bija vadībā ar 20:13.

Pēc pārtraukuma abu komandu darbībā netrūka kļūdu, bet Latvijas izlasei labāka darbība aizsardzībā ļāva arvien būt situācijas noteicējai. Dienvidkorejietes, gūstot septiņus punktus pēc kārtas, gan spēja sadeldēt Latvijas pārsvaru līdz trim punktiem (28:25), toties puslaika galotnē 7:0 atrāvienu noorganizēja latvietes un pārtraukumā devās ar +10 (37:27).

Saruna ar Aneti Šteinbergu

Valstsvienības kapteine Šteinberga pēc pirmā puslaika intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka laukumā varēja just pretinieču ļoti lielo ātrumu un prasmi izcīnīt bumbas uzbrukumā. Latvijas izlase jūtas labi, bet vēl labi jāaizvada pēdējās divas pārbaudes spēles, lai uz Eiropas čempionātu dotos optimālā noskaņojumā, sacīja pirmajā puslaikā 15 punktus guvusī Šteinberga.

Pēc Vilkas trāpīta trīspunktu metiena Latvijas pārsvars trešajā ceturtdaļā pirmo reizi sasniedza 14 punktus (52:38), tomēr arī korejietes spēja atbildēt ar precīziem trīspunktniekiem, vēl saglabājot intrigu spēlē. Pēdējā pārtraukumā mājinieces devās ar 12 punktu vadību (59:47).

Pēdējā ceturkšņa četrās minūtēs, pieaudzējot pārsvaru līdz 20 punktiem (68:48), Latvijas basketbolistes izšķīra mača iznākumu. Rezultāta starpība turpināja pieaugt, Latvijas izlasē laukumā nākot arī tālākām rezervistēm, un dienvidkorejietēm vairs nesekmējās ne cīņā par atlēkušajām bumbām, ne punktu gūšanā.

Latvijas izlasē nespēlēja Kitija Laksa, kura guvusi nelielu savainojumu.

Saruna ar Gundaru Vētru pirms spēles

Latvijas izlases galvenais treneris Gundars Vētra pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komandai jāsagādā prieks sev un skatītājiem, bet jāstrādā arī pie lietām, kas noderēs Eiropas čempionātā. Dienvidkorejas izlasi Vētra raksturoja kā labi iepazītas pretinieces kopš iepriekšējām spēlēm viesos. Dienvidkorejas spēlētais basketbols būtiski atšķiras no Eiropas komandu stila, bet Latvijas izlasei katrā spēlē jākoncentrējas un jākļūst nedaudz labākai, nepieļaujot kļūdas taktikā, piebilda treneris.

Vētras vadītā valstsvienība pārbaudes spēļu sēriju noslēgs sestdien Salaspilī, atkārtoti tiekoties ar Dienvidkorejas basketbolistēm. Vētra atzina, ka pēc pēdējās pārbaudes spēles būs simtprocentīgi skaidrs, kuras 12 no 13 sastāvā atlikušajām izlases kandidātēm dosies uz finālturnīru.

Iepriekš vienīgajās divās pārbaudes spēlēs pašu mājās latvietes dalīja panākumus uz pusēm dueļos pret Slovākijas izlasi. Līdz tam komanda aizvadīja pārbaudes turnīru Stambulā, kur zaudēja mājiniecēm turcietēm, bet turpinājumā guva uzvaras pār Čehijas un Vācijas izlasēm.

Eiropas čempionāta finālturnīra grupu kārtu latvietes aizvadīs no 15. līdz 18. jūnijam Telavivā, tiekoties ar Spānijas, Grieķijas un Melnkalnes valstsvienībām. Nepaliekot grupā pēdējā vietā, komanda kvalificēsies dalībai izslēgšanas turnīrā.