Basketbolists Porziņģis labo karjeras rezultativitātes rekordu; Bertāns zaudē

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) karjeras rezultatīvāko spēli trešdien aizvadīja Kristaps Porziņģis, taču viņa pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" ar 120:122 zaudēja Atlantas "Hawks". Pēc vairāk nekā mēneša pārtraukuma Dalasas "Mavericks" ierindā laukumā atgriezās Dāvis Bertāns, kura pārstāvētā vienība ar 106:113 atzina Ņūorleānas "Pelicans" pārākumu, liecina NBA informācija.

(papildināts ar Kristapa Porziņģa teikto)
Porziņģis guva 43 punktus, uzstādot jaunu karjeras rekordu. Iepriekš liepājnieks vienas spēles ietvaros nebija guvis vairāk par 41 punktu.

Vašingtonas komandas zaudējumā latvietis spēlēja 37 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un atdeva piecas rezultatīvas piespēles. Porziņģis realizēja septiņus no desmit tālmetieniem, desmit no 12 divpunktu metieniem un divus no trim sodiņiem. Viņam esot laukumā, "Wizards" guva par astoņiem punktiem vairāk nekā "Hawks".

Porziņģa spēles spilgtākās epizodes

Liepājnieks bija rezultatīvākais spēlētājs "Wizards" komandā. Vēl 25 punktus guva Kails Kuzma, bet par punktu mazāk pievienoja Bredlijs Bīls. Atlantas vienībā Trejs Jangs izcēlās ar 28 punktiem.

Vašingtonas komandai šis bija trešais zaudējums pēdējās četrās spēlēs, un Porziņģis pēc mača sarunā ar žurnālistiem atzina, ka nav cita ceļa, kā vien turpināt cīnīties par uzvarām, lai pēc regulārās sezonas turpinātu sezonu izslēgšanas spēlēs.

"Spēle nesa vilšanos. Zaudējums ir vilšanās," teica Porziņģis. "Bet kāda gan mums vēl ir iespēja, kā vien turpināt un censties izcīnīt uzvaras. Protams, gribam tikt izslēgšanas spēlēs, tas ir galvenais. Arī man ir svarīgi pirms nākamās sezonas vai starpsezonā, ka esam uzvaroša komanda."

Porziņģis sagaida, ka komanda sezonas turpinājumā būs izsalkušāka pēc uzvarām.

Savukārt Bertāns Dalasas komandā spēlēja 13 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā guva sešus punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas un atdeva trīs rezultatīvas piespēles. Rūjienietis izpildīja trīs trejačus, no kuriem divi bija precīzi. Viņam esot uz parketa, "Mavericks" tika pie astoņu punktu pārsvara, kas bija labākais rādītājs komandā.

Iepriekš Bertāns vairāk nekā mēnesi nespēlēja kājas muskuļa savainojuma dēļ. Rūjienietis bija pieteikumā ar divās iepriekšējās spēlēs, taču laukumā nedevās.

Dalasas komandā rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Kairijs Ērvings.

Spēles otrajā puslaikā kreisās kājas muskuļa savainojumu guva "Mavericks" līderis Luka Dončičs, kurš priekšlaicīgi noslēdza spēli.

Uzvarētājiem ar 32 punktiem izcēlās Sīdžejs Makolums.

Sezonas kopvērtējumā "Mavericks" ar 34 uzvarām 67 spēlēs ir NBA Rietumu konferences 6. vietā. Savukārt "Wizards" ar 31 panākumu 66 mačos ieņem Austrumu konferences 10. pozīciju.