«VEF Rīga» basketbolisti izcīna ceļazīmi uz «Final 4» finālu. Svarīgākie brīži

Milžu cīņas Latvijas-Igaunijas basketbola līgā piektdien – "Final 4" pusfinālā cīņu aizvadīja "VEF Rīga" un Tallinas "Kalev/Cramo", kurā ceļazīmi uz finālu izcīnīja "VEF Rīga", uzvarot ar 83:65.

Talliniešus, kuri tikai trešdien Francijā aizvadīja FIBA Eiropas kausa pusfināla atbildes spēli, vajā nelaimes – ceturtdien komanda Francijā notiekošo streiku dēļ netika ar iepriekš paredzēto lidojumu atpakaļ Igaunijas galvaspilsētā. Risinājums bijis gauži nepatīkams - komanda bijusi spriesta īrēt automašīnas, un spēlētāji, kā arī komandas personāls, paši bija spiesti stūrēt uz Briseli. "Kalev/Cromo" Tallinā ieradās tikai piektdien ap plkst. 13, gana saguruši pēc garā un mokošā ceļa.

Pirms spēles "VEF" kapteinis Artis Ate atklāja, ka katru gadu "VEF" "Final 4" gatavojas savādāk, jo katru reizi ir cits pretinieks. Tagad tas ir "Kalev/Cramo", un komanda gatavojas viņu spēles stilam, kas nozīmē pēc iespējas ierobežot viņu spēli un izspēlēt savus trumpjus.

Intervija ar Arti Ati

Par spīti tam, ka pretinieks ir garā ceļa nomocīts, Ate uzsvēra, ka "VEF" ir jākoncentrējas uz savu spēli, nevis jālūkojas uz pretinieku.

Spēle iesākās diezgan līdzvērtīgi, un nevienai no komandai pirmajā ceturtdaļā neizdevās ievērojams izrāviens. Pirmais nogrieznis noslēdzās ar rezultātu 14:11 "VEF" labā.

Otrās ceturtdaļas vidū "Kalev/Cramo" spēlētāju precizitāte uzlabojās, un vidusdaļā igauņi jau izvirzījās vadībā. Spēle turpinājās gana asi un intersanti, un arī šo nogriezni noslēdza "VEF" ar viena punkta pārsvaru - 34:33.

"Mēs nevaram meklēt attaisnojumus," tā pēc pirmā puslaika atzina "Kalev/Cramo" spēlētājs Mareks Meiers, atbildot uz jautājumu, vai spēli ir ietekmējis garais un sarežģītais ceļš no Francijas. Viņš uzsvēra, ka jāsāk spēlēt sava spēle un pauda cerību, ka komanda pirmajā puslaikā ir ieskrējusies.

Intervija ar Mārtiņu Meieru

"VEF Rīga" padomes priekšsēdētājs Jānis Blūms pauda neapmierinātību par "VEF" sniegumu pirmajā puslaikā, norādot, ka komandai viens no mērķiem ir uzvarēt "Final 4". Viņš nenoliedza, ka sezona ir bijusi grūta.

Intervija ar Jāni Blūmu

Trešajā trešdaļā vairak ieskrējusies tomēr bija "VEF Rīga" vienība, un trešais spēles nogrieznis noslēdzās, kad uz tablo rezultāts bija 59:46 rīdzinieku labā.Pamatturnīru "VEF" noslēdza trešajā vietā, gūstot 24 uzvaras, savukārt "Kalev/Cramo" bija otrā, svinot 25 uzvaras.

Noslēdzošais nogrieznis risinājās ļoti spraigi un aizraujoši. 83:65 - ar šādu rezultātu noslēdzās spēle. Fiānā "VEF" tiksies ar Rīgā spēlējošo ukraiņu vienību "Prometey".

Pēc spēles "VEF" galvenais treneris Jānis Gailītis norādīja, ka spēle spirmais puslaiks bijis smagnējs, neviena no komandām īsti nav atradusi spēle ritmu. Lai gan "Final 4" spēles vienmēr bijušas smagnējas, bet ar lielu pašatdevi.

Pēc šādas spēles komandai nepieciesams laiks, lai atjaunotos, jo zināms, ka "Prometey" ir vēl fiziskāka komanda, pauda treneris.

Intervija ar Jāni Gailīti

Līgas uzvarētāji tiks noskaidroti sestdien "Final 4" finālspēlē, kuru tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.