«Prometey» basketbolisti pirmie sasniedz «Final 4» finālu

Milžu cīņas Latvijas-Igaunijas basketbola līgā sākās piektdien – "Final 4" pusfinālā pirmie finālā iekļuva Rīgā bāzētā Slobožanskas "Prometey" vienība, kas ar 89:67 uzvarēja  Nikolaja Mazura trenēto "Tartu Universitāte/Maks & Moorits".

Jau no pirmajām spēles minūtēm iniciatīvu uzņēmās Ukrainas komanda, ātri izvirzoties vadībā. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar sešu punktu pārsvaru - 18:12. Otrajā ceturtdaļā ukraiņi turpināja dominēt, apslāpējot Tartu spēlētāju vēlmi mazināt rezultāta starpību. Un puslaiks noslēdzās ar nozīmīgu "Prometey" pārsvaru - 45:23.

Spēli klātienē skatījās arī Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss, kurš sarunā ar LTV neslēpa, ka pirmais puslaiks būs spraigāks. Ņemot vērā "Prometey" garo traumēto spēlētāju sarakstu, viņš pauda bažas, ka komanda kādā brīdī var "noplīst".

Intervija ar Kasparu Ciprusu

Tartu komandai neizdevās tikt pie labām iespējām arī trešajā ceturtdaļā, kas noslēdzās ar rezultātu 67:41, un jau tad bija skaidrs, ka Mazura trenētajai vienībai morāli jāsāk jau gatavoties sestdienas mačam par bronzu. Noslēdzošajā nogrieznī gan Tartu komanda atdzīvojās, taču spēle noslēdzās ar "Prometey" uzvaru ar 89:67.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Iļja Sidorovs ar 20 gūtiem punktiem, bet 13 pievienoja Džans Klavels. Tikmēr "Tartu" rindās ar 24 gūtiem punktiem izcēlās Džiteuriuss Gordons.

"Prometey" pamatturnīru noslēdza pirmajā vietā, gūstot 29 uzvaras, savukārt Tartu basketbolisti ar 20 uzvarām rēķinā pamatturnīru noslēdza 4. vietā.

Vēlāk plkst. 19. otra pusfināla spēle, kurā tiksies "VEF Rīga" un Tallinas "Kalev/Cramo". Talliniešus, kuri tikai trešdien Francijā aizvadīja FIBA Eiropas kausa pusfināla atbildes spēli, vajā nelaimes – ceturtdien komanda Francijā notiekošo streiku dēļ netika ar iepriekš paredzēto lidojumu atpakaļ, un komanda Tallinā ierodas vien piektdien.