Latvijas 3x3 basketbola izlase Pasaules kausa izcīņā iekļūst pusfinālā

Latvijas 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars un Francis Lācis, sestdien Vīnē sasniedza Pasaules kausa pusfinālu un svētdien cīnīsies par medaļām.

Latvijas izlase, kas izsēta ar 7.numuru, ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 19:18 pārspēja Nīderlandi (4.).

Pusfinālā Latvija tiksies ar Serbiju (1.), bet par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies ASV (2.) un Brazīlija (18.).

Ceturtdaļfināla mačā Latvijas komandā rezultatīvākais ar deviņiem punktiem bija Lasmanis, piecus punktus guva Miezis, četri punkti un sešas atlēkušās bumbas bija Lācim, bet viens punkts - Čavaram. Nīderlandiešiem astoņus punktus iemeta Vortijs de Jongs.

Pirms tam astotdaļfinālā latvieši ar rezultātu 19:15 uzvarēja Beļģiju (5.).

Latvija ar trīs uzvarām četros mačos ieņēma otro vietu B apakšgrupā, kur vispirms ar 17:21 zaudēja ASV (2.), bet turpinājumā uzvarēja ar 22:11 Slovēniju (15.), ar 20:18 Austriju (9.) un ar 22:9 Austrāliju (17.).

Grupas uzvarētāji kvalificējās ceturtdaļfinālam, bet otrās un trešās vietas ieguvēji cīnījā astotdaļfinālā.

Lācis šajā turnīrā aizvieto Edgaru Krūmiņu - šāds lēmums tika pieņemts pēc Ventspilī notikušās treniņnometnes, kurā piedalījās 14 kandidāti. Lai palīdzētu treniņu procesā, uz Pasaules kausu līdzi devušies arī Kārlis Apsītis un Kristaps Gludītis.

Latvijas izlases četrinieks starptautiskajos klubu komandu turnīros šogad startē, sadalīts divās komandās. Miezis un Lasmanis kopā ar diviem ķīniešu basketbolistiem pārstāv komandu "Beijing", savukārt komandu "Rīga" turpina pārstāvēt Krūmiņš un Čavars, spēlējot kopā ar ķīnieti un serbu.

Latvijas vīriešu izlase jūnija vidū piedalīsies Eiropas spēļu turnīrā Krakovā, bet septembra sākumā - Eiropas čempionātā Jeruzalemē.

Savu līdz šim labāko rezultātu Latvija sasniedza 2019.gadā, kad Amsterdamā izcīnīja sudraba medaļas, finālā ar 14:18 piekāpjoties ASV.