Sporta ziņas

LBL pusfināla sērijas ceturtajā spēlē "VEF Rīga" sagrauj BK "Liepāja"

Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Kas jāmaina Latvijas sportā? - Pavedināšanas skandāls basketbolā: abas puses izklāsta savas versijas

Basketbola trenera Steļmaha lieta: pušu versijas par iespējamu pavedināšanu būtiski atšķiras

Jau vairākas nedēļas plaša sabiedrības uzmanība pievērsta basketbola trenerim Andrim Steļmaham. Sporta medijā MVP atklātībā nāca informācija par viņa, iespējams, nepiedienīgām attiecībām ar audzēkni un vēlāko sievu Ievu Tīmani. Tās esot sākušās laikā, kad viņai bijis tikai 14 gadu.

Pēc Tīmanes teiktā, pirmā skūpstīšanās ar Steļmahu viņai bijusi uz prāmja "Tallink".

"Tad es pamanīju, ka apkārt ir daudz cilvēku. Tur bija gan meitenes, gan zēni no basketbola komandām, gan arī treneri. Un vēl, es pieņemu, citi cilvēki," pastāstīja Tīmane. "Tas nedaudz raisīja paniku, un izskrēju no tā stūra ārā, Andris [Steļmahs] tur palika, un aizskrēju uz tualeti. Tad es atceros, ka pie manis nāca meitenes no dažādām komandām un prasīja, kas noticis un kas vispār notiek."

To, ka redzējušas skūpstīšanos, apstiprinājušas vairākas tā laika spēlētājas, bet pats Steļmahs to noliedz.

Tīmane stāstīja, ka drīz vien attiecības kļuvušas intīmākas. 

"Pirmās intīmās attiecības mums bija, kad man bija 15 gadi. Tas bija tieši pēc manām dzimšanas dienas svinībām. Es svinēju dzimšanas dienu viesu namā, bija uzaicināta visa mana komanda – arī Andris," sacīja Tīmane. "Tad viņš piedāvāja mani vienu pašu vest mājās. Tā mēs braucām ar mašīnu, tad kaut kur pa ceļam piestājām. Tad bija pirmā reize, kad mums bija intīmi sakari."

Viena no Tīmanes aprakstītajām intīmajām epizodēm 15 gadu vecumā esot risinājusies Dubultos, viesnīcā "Kurši". Notikumi risinājušies basketbola turnīra laikā.
 

"Vienā no vakariem, naktīm, es biju pie Andra numuriņā. Atceros, ka pie durvīm pieklauvēja viens viņa draugs. Pēc tam ienāca istabiņā. Neko tādu neteica. Jā, intīmas attiecības ir bijušas arī mašīnā un dažādās citās vietās, izņemot mājās," teica Tīmane.

Minētais Steļmaha draugs bijis Pēteris Skrabis, kurš regulāri sastādījis kompāniju turnīros. Pēc Tīmanes teiktā, viņš bijis smagā alkohola reibumā un pēc pāris minūtēm aizmidzis. Skrabis šos apgalvojumus sauc par absurdiem – viņš nevarot komentēt to, kas nemaz nav noticis.

Steļmahs kategoriski noliedz, ka ar Tīmani būtu ielaidies jebkādās nepiedienīgās vai intīmās attiecības laikā, kad viņa bija nepilngadīga. Treneris apgalvo, ka audzēkne pati viņu uzmeklējusi sociālajos tīklos, kad jau bija kļuvusi pilngadīga, un tikai tad izveidojušās attiecības.  

"Tā tas viss aizgāja dabīgu ceļu. Nebija tur nekas īpašs vai speciāls, es nezinu," sacīja Steļmahs.

Tīmane stāstīja, ka abu attiecības sākotnēji risinājušās līdz 16 gadu vecumam, bet vēlāk atsākušās pēc pilngadības sasniegšanas. Viņa nepiekrīt, ka pati uzmeklējusi Steļmahu, – esot bijis otrādi.

Attiecību otrais piegājiens noslēdzās ar vairāku gadu kopdzīvi un laulībām. Taču laulība tika šķirta jau pēc pāris mēnešiem.

"Viņš [Steļmahs] uzvedās agresīvi. Viņš spēra mašīnai, kurā es sēdēju iekšā. Viņš draudēja manai draudzenei iesist pa seju. Tas viss notika ārpusē pie mūsu šķiršanās vietas," stāstīja Tīmane. "Tad tika izsaukta policija, lai pārliecinātos, ka viņš pēc tam neturpina sekot vai es nezinu, ko vēl. Un pirms šķiršanās Andris izšķaidīja manu datoru un telefonu. Kaut kur man joprojām tās abas ierīces ir."

Steļmahs turpretim uzstāj, ka šķiršanās nebija agresīva, lai arī nenoliedz, ka emociju uzplūdā sasitis planšetdatoru. 

"Tas tā nebija. Bija viens konkrēts gadījums, par kuru viņa vērsās ar iesniegumu policijā. Es aizgāju uz policiju, mēs visu izrunājām," pastāstīja treneris.

Valsts policijā ir ierosināts kriminālprocess. Saskaņā ar krimināllikumu, seksuāla rakstura darbības, kas veiktas ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu, var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem.

Latvijas Televīzijai zināms, ka par Tīmanes un Steļmaha, iespējams, nepiedienīgajām attiecībām bijis informēts tā laika Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps. Viņš savus komentārus Latvijas Televīzijai atteica, vien dziļdomīgi uzsverot, ka viņa laikā Steļmahs nevadīja nevienu Latvijas izlasi. Tomēr, lai arī nebija galvenais treneris, Steļmahs arī Šnepa laikā tika piesaistīts darbam ar jauniešu izlasēm un pabija pat divos Eiropas čempionātos. Tā laika LBS prezidents, policijas ģenerālis Valdis Voins, atminas, ka par Tīmani un Steļmahu tolaik esot dzirdējis vien baumas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti