Pēc ilgas gaidīšanas laureāti tuvojas Trīs zvaigžņu balvu sportā saņemšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pērnruden, mainoties Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadībai, viens no pirmajiem paziņojumiem bija par pagrieziena punktu labāko sportistu, treneru, komandu un citu ar sporta nozari saistītu notikumu noteikšanā, tradicionālā pasākuma Latvijas Gada balva sportā vietā ieviešot Trīs zvaigžņu balvu. Gada nogalē iecerēto balvu pasniegšanu atlika epidemioloģiskās situācijas dēļ, bet jau tuvāk pavasarim sociālo mediju lietotājiem kļuva zināms, ka ceremonija būs redzama 9. aprīlī.

Valstī citu pēc citas attālināti organizējot kultūras balvu nominācijas, palika jautājums, kad jau decembra sākumā piešķirto Trīs zvaigžņu balvu par mūža ieguldījumu sportā saņems šķēpmešanas trenere Valentīna Eiduka. Laureātei pirmdien, 1. martā, nebija ne jausmas, kad varētu notikt filmēšana. Dienu vēlāk, līdzīgus jautājumus uzdodot pasākuma rīkotājiem, telefona zvans sasniedza arī  Eiduku, kuru informēja par nākamnedēļ gaidāmo filmēšanu.  

Ieilgušās Trīs zvaigžņu balvas procedūras tuvojas finišam
00:00 / 05:31
Lejuplādēt

"Gaidīju, gaidīju, kad kāds kaut ko teiks, kad būs balle, būs kāda saiešana vai kad sniegs tās ''Trīs zvaigznes'', nevarēju sagaidīt," teica Eiduka. "Bet šodien piezvanīja kundzīte, laikam no rīkotājiem, un piedāvāja, ka nākamnedēļ varētu tikties un parunāt, pastāstīt par sevi kaut ko."

Iespējams, naudas trūkums bija iemesls, kādēļ netika filmēts jau decembrī, lai pērnā gada beigās, kā solīts, parādītu šo ceremoniju. Jau tad tika plānota attālināta sveikšana. 

LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, kurš ir arī Trīs zvaigžņu balvas žūrijas komisijas loceklis, Latvijas Radio pastāstīja, ka

bija jāmaina pasākuma sākotnējā koncepcija, jo kļuva skaidrs, ka ceremonijas filmēšana uz vietas nepieciešamajam cilvēku skaitam nevarēs notikt. 

Savukārt žūrijas vadības uzticēšanu politiķim – Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājam Sandim Riekstiņam (Jaunā konservatīvā partija) –, nevis sporta jomas pārzinātājam, kā tas bija Latvijas Gada balvā sportā, Lejnieks izskaidroja ar balvas koncepcijā paredzēto valsts finansējumu. 

"Žūrijas vadītājs attiecīgi ir valsts pusē. Tā kā valsts puse finansē šo pasākumu, tad neatkarīgi no vārda un uzvārda [žūrijas vadītājs] ir Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs. Arī nākotnē," paskaidroja LOK ģenerālsekretārs.

Lejnieks apstiprināja, ka, 

pārņemot ceremonijas rīkošanu pēc Gada balvas sportā, tiks saglabāta mūža ieguldījuma balvas saņēmēja finanšu prēmija.

Latvijas sporta izcilību Trīs zvaigžņu balvas svinīgā apbalvošana bija paredzēta kā iepriekš montēts raidījums, kur ceremonijā piedalītos tikai balvu saņēmēji 12 nominācijās, tomēr pasākuma kopējā realizācijā nepieciešams iesaistīt apmēram 50 cilvēku komandu. Apbalvošanas ceremoniju bija paredzēts pārraidīt 30. decembrī.

Trīs zvaigžņu balvas ceremonijas producente Ilze Jansone uzsvēra, ka kopš sākotnējās ieceres ir notikušas izmaiņas. Viņa atzina, ka

apbalvošanu nevar vilkt līdz vasarai vai rudenim, jo balvas ir par 2020. gadu.

Tādēļ nolemts ceremoniju sarīkot ar pieredzi, kas gūta pandēmijas laikā. Darbs notiek pēc Kultūras ministrijas vadlīnijām tiešraižu un ierakstu organizēšanai, bet no sporta ir pārņemta prakse Covid-19 testus veikt visām iesaistītajām personām. Visi laureāti satiksies tikai jau samontētajā ierakstā, tomēr Jansone ir pārliecināta, ka pasākums 9. aprīlī televīzijas ēterā būs gana emocionāls un sirsnīgs. 

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu “Trīs zvaigžņu balva 2020” organizē  Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti