Iemesli, kādēļ Jānis Baumanis varētu kļūt par gada populārāko sportistu

Rallijkrosa pilotam Jānim Baumanim šis ir bijis varens gads gan sacīkšu trasēs, gan privātajā dzīvē. Sportists pasaules rallijkrosa čempionāta kopvērtējumu noslēdza labāko sešinieku. Sezonas gaitā viņš arī izcīnīja savu karjeras pirmo pjedestālu "Supercar" klasē, turklāt labāko trijniekā Baumanis bija divos posmos. Tāpat vasaras izskaņā sportista dzīvē notika ievērojamas pārmaiņas, jo viņš bija kļuvis par tēvu meitiņai.

Nobalso par Latvijas gada populārāko sportistu

Atbalsti Jāni Baumani vai citu nominēto favorītu balsojumā par Latvijas gada populārāko sportistu! Nobalsot vari ŠEIT

Populārākā sportista titulam ir nominēti 12 atlēti, kas pretendē uz gada labākā sportista balvu vīriešu un sieviešu konkurencē, kā arī tehniskajos sporta veidos. Pēc balsojuma pirmās kārtas, kas portālā lsm.lv noslēgsies 18. decembrī, uz balvu turpinās pretendēt trīs sportisti, kas būs guvuši lielāko balsu skaitu. Balvas ieguvējs kļūs zināms balsojuma turpinājumā Gada balvas sportā pasniegšanas ceremonijas tiešraidē LTV1 un replay.lv 19. decembrī. Jānis Baumanis 2019. gada sezonā

Neilgi pirms gadu mijas tapa zināms, ka Latvijas vadošais rallijkrosa pilots Jānis Baumanis 2019. gada sezonā turpinās sadarbību ar STARD komandu. Sportists arī šogad brauca ar "Ford Fiesta" automašīnu, ar kādām startējis jau iepriekšējās divas sezonas.

Baumaņa 2019. gada spēkrats

Februārī

Pirms sezonas sākuma Baumanis nekautrējās startēt arī izklaidējošās sacensībās savu skatītāju priekšā. Februārī Gaiziņkalnā risinājās tradicionālās sacensības, kur braucējiem tika dota iespēja pievarēt šo kalnu. Sēžot pie netradicionāla dampja stūres, Gaiziņkalnu iekaroja arī Baumanis.

Baumanis startē sacensībās Gaiziņkalnā

Aprīlī

Vēl pirms sezonas sākuma pasaules rallijkrosa čempionāta organizatori nekautrējās latvieša vārdu locīt kā vienu no galvenajiem pretendentiem uz titulu.

Jau sezonas pirmajā posmā Abū Dabī Baumanis iekļuva finālā. Tajā viņš izcīnīja piekto vietu, taču, pateicoties augstvērtīgiem kvalifikācijas rezultātiem, kopvērtējumā ieņēma trešo vietu.

Arī otrajā sacensību posmā Baumanis pierādīja, ka viņa iekļūšana finālā nav tikai sakritība. Barselonā latvietis ierindojās sestajā vietā.

Maijā

Stabilitāti savā sniegumā Baumanis saglabāja arī trešajā sezonas posma, kas risinājās slavenajā Beļģijas Spā trasē. Šoreiz finālā viņam patraucēja sāncensis, kas ietriecās latvieša pilotētajā automobilī. Trieciens sabojāja tobrīd trešajā vietā esošā Baumaņa mašīnu. Rezultātā Jānis izcīnīja piekto vietu.

Ceturtajā sacensību posmā Baumanis pirmo reizi palika ārpus labāko sešinieka. Savā pusfinālā latvietis ieņēma ceturto vietu.

Jūnijā

Pasaules rallijkrosa piektajā posmā Norvēģijā Baumanim izdevās izcīnīt savu karjeras pirmo pjedestālu "Supercar" klasē.

Finālbrauciens pasaules čempionāta posmā Norvēģijā

Lai gan rūtaino karogu Latvijas braucējs ieraudzīja ceturtais, pretinieka diskvalifikācija pēc sacensībām Baumanim pavēra ceļu uz pjedestālu.

Jūlijā

Čempionāta sestais posms Baumanim noslēdzās ar tehniskām likstām, latvietim apstājoties pusfinālā.

Augustā

Teicams augusta ievads padevās Baumanim, jo tika izcīnīts sezonas otrais goda pjedestāls.

Finālbrauciens pasaules čempionāta posmā Kanādā

Šoreiz sacensībās Kanādā latvieša pilotētā mašīna finiša līniju šķērsoja otrā.

Septembrī

Pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Francijā Baumanim neizdevās pārvarēt pusfināla sacensības.

Bagāts šis gads Baumanim bijis ne tikai rallijkrosā bet arī privātajā dzīvē. Sportists nu jau ir vīra un arī tēva statusā - augustā pasaulē nāca viņa meitiņa.

Saruna ar Jāni Baumani

Sportists sezonas spraigajā cīņā neaizmirsa arī par saviem faniem. Pirms Latvijas posma viņš ļoti savdabīgās sacensībās spēkojās pret kopvērtējuma līderi norvēģi Andreasu Bakerūdu, kur kuriozā cīņā noslēdzās ar latvieša triumfu.

Baumanis startē savdabīgās sacensībās

Diemžēl pasaules čempionātā Biķernieku posms Baumanim izvērtās pagalam nesekmīgs. Tehnika nespēja parādīt savu labāko ātrumu, līdzjutējiem finālā noraugoties sacensības bez latviešu dalības.

Pēc pusfināla Baumanis saņēma asu kritiku no tautieša Reiņa Nitiša, lai gan Baumanis savu vainu noliedza, skaidrojot, ka nav spējis laicīgi ieraudzīt Nitišu aizsvīdušo logu dēļ.

Intervija ar Baumani pēc neveiksmīgā starta

Baumanis neslēpj, ka auto nākotne ir saistīta ar elektromobiļiem. Viņš arī atklājis, ka pats labprāt tādā sēstos jau tagad.

Baumanis stāsta par auto nākotni

Novembrī

Arī sezonas pēdējā posmā Latvijas pilotam izpalika finālsacensības, taču kopsummā sakrātie punkti Baumanim ļāva sezonu noslēgt augstajā sestajā vietā.

Novembrī Baumanis tika nominēts Latvijas gada balvai sportā.

Baumanis sociālajos medijos

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Home ❤️

A post shared by Janis Baumanis (@janisbaumanis) on Nov 12, 2019 at 10:14am PST

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A lot has happen in this month, but our baby girl is all over everything 🙏

A post shared by Janis Baumanis (@janisbaumanis) on Aug 24, 2019 at 3:29am PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We got our 3rd place trophy after all! Of course it's not the way we wished to get it, but rules are rules and they should be the same for everyone. Anton Marklund's car had too thick front bumper mounting tube and therefore he was excluded from the competition. Despite that I'm very happy for what we have achieved! This trophy is for everyone who has supported me! Beigu beigās tomēr tikām pie savas 3. vietas balvas! Protams, vēlējos to izcīnīt pašā trasē, tomēr noteikumi ir noteikumi un tiem jābūt vienādiem priekš visiem. Antona Marklunda mašīnas priekšējo bamperi balstošā caurule bija pārāk bieza, līdz ar to viņš tika diskvalificēts. Neraugoties uz to, esmu ļoti priecīgs par sasniegto! Šo balvu vēlos veltīt visiem, kas mani atbalstīja un palīdzēja!

A post shared by Janis Baumanis (@janisbaumanis) on Jun 16, 2019 at 11:07am PDT

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Balvas
Sports
Jaunākie
Interesanti