Smaiļotājs Vilde izcīna sesto vietu pasaules U-23 čempionātā

Latvijas smaiļotājs Aldis Artūrs Vilde svētdien Bulgārijā izcīnīja sesto vietu pasaules U-23 čempionātā 500 metru distancē.

Finālā Vilde distanci veica vienā minūtē un 39,353 sekundēs, par čempionu kronētajam ukrainim Oļeham Kuharikam zaudējot 3,275 sekundes.

Sudrabu izcīnīja francūzis Gijoms le Flošs Dekoršemons, bet trešais bija norvēģis Jūns Āmunns Volls, kuram Vilde zaudēja 2,269 sekundes.

Kā vēstīts, pusfinālā latvietis distanci veica vienā minūtē un 38,349 sekundēs, ieņemdams trešo vietu, kas deva vietu finālā.

Tikmēr junioru vecuma grupa šajā pašā distancē Kristofers Lamberts C finālā izcīnīja uzvaru, kas viņam deva 19.vietu čempionātā.

Pirms tam pusfinālā viņš bija sestais, tādējādi vēlāk bija jācīnās C finālā.

Sievietēm divniekos pusfinālu nepārvarēja Latvijas juniores Margarita Oša/Katrīna Smilteniece, kuras 500 metros savā pusfinālā bija pēdējās, devītās.

Tāpat pusfinālā apstājās junioru kanoe airētāju četrinieks Aleksejs Ševcovs/Jurijs Ševcovs/Vitālijs Upenieks/Matīss Ozols, kuri 500 metru pusfinālā ieņēma septīto vietu.

Kā vēstīts, pirms tam šajās meistarsacīkstēs Latvijas jaunie sportisti izcīnīja divas piektās vietas - smaiļotājs Akmens U-23 čempionāta 200 metru distancē un kanoe divnieks Ansis Grišāns/Matīss Ozols junioriem 1000 metru distancē.

Tikmēr Latvijas sportiste Jeļizaveta Simačeva svētdien Polijā izcīnīja sesto vietu pasaules U-23 čempionātā akadēmiskajā airēšanā.

A finālā Simačeva 2000 metrus airēja septiņās minūtēs un 49,950 sekundēs, visu distances laiku atrazdamās pēdējā vietā starp sešām dalībniecēm.

Par pasaules čempioni tika kronēta jaunzēlandiete Samanta Vosa, kura finišēja pēc septiņām minūtēm un 28,340 sekundēm. Otro vietu izcīnīja amerikāniete Emīlija Kellfelca, bet bronzu guva bulgāriete Desislava Georgijeva.

Simačeva čempionei zaudēja 21,61 sekundi, bet no goda pjedestāla viņa atpalika 13,78 sekundes.

Kā vēstīts, sestdien pusfinālā Simačeva bija trešā, kas deva vietu A finālā. Pirms tam Simačeva nesekmīgi startēja priekšbraucienos, automātiski nespējot sasniegt pusfinālu, taču viņa to paveica caur gandarījuma kārtu.

Tikmēr Jānis Timbors svētdien B finālā finišēja pēdējais, sestais, kas viņam deva 12.vietu čempionātā.

Viņš sestdien pusfinālā bija piektais, tādējādi kvalificējoties B finālam. No pirmā trijnieka, kas būtu ļāvis iekļūt A finālā, latvietis atpalika par vairāk nekā 13 sekundēm. Timbors pirms tam veiksmīgi startēja pārējās kārtās, sasniedzot gan ceturtdaļfinālu, gan pusfinālu.

Pagājušajā gadā pasaules junioru čempionātā Timbors ieguva astoto vietu.

Pasaules junioru un U-23 čempionāts noslēgsies svētdien.