Smaiļotājs Rumjancevs Eiropas spēlēs iekļūst 200 metru distances finālā

Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs pirmdien Baku veiksmīgi startēja pirmo Eiropas spēļu priekšsacīkstēs un 200 metru distancē iekļuva galvenajā finālā, kur turpinās cīņu par godalgām, liecina organizatoru informācija. Savukārt vingrošanā Vitālijs Kardašovs ieguva 11.vietu kvalifikācijā atbalsta lēcienā.

(papildināts ar vingrotāju video)
Priekšsacīkšu braucienā Rumjancevs finišēja otrais un iekļuva pusfinālā, kur arī mērķa līniju šķērsoja otrajā vietā. Rumjancevs pusfināla braucienā ātrākajam dalībniekam serbam Marko Dragosavljevičam zaudēja nepilnu sekundes desmitdaļu.

Finālā cīņu par medaļām smaiļotāji turpinās otrdien.

Savukārt kanoists Miķelis Ežmalis savā priekšsacīkšu braucienā 200 metros palika pēdējais 7.vietā, taču iekļuva pusfinālā, kur savā braucienā apsteidza vienu dalībnieku un arī bija septītais. Otrdien B finālā Ežmalis pretendēs uz 10.vietu kopvērtējumā.

Sievietēm 200 metru smaiļošanā Madara Aldiņa priekšsacīkšu braucienā ierindojās 8.vietā deviņu dalībnieču konkurencē un pusfinālā neiekļuva. Turpretim par Turcijas sportisti kļuvusī smaiļotāja Lāsma Liepa pusfinālā nodrošināja dalību B finālā.

Neveiksmīgi pirmdien sieviešu brīvajā cīņā startēja Karalīna Tjapko, kura svara kategorijā līdz 48 kilogramiem izstājās pēc zaudējuma pirmajā cīņā.

Komandu sacensības vingrošanā pirmdien Latvija ieguva 23.vietu 26 valstu konkurencē ar 157,439 punktiem. Latviju pārstāvēja Dmitrijs Trefilovs, Vitālijs Kardašovs un Sergejs Pozņakovs. Uzvarēja Krievija ar 178,963 punktiem. Sievietēm Latvija ierindojās 24.vietā un apsteidza vienas sāncenses. Alīna Circene, Valērija Grišāne un Diāna Jerofejeva iekrāja 92,831 punktu, bet par čempionēm ar 116,897 punktiem kļuva krievietes.

Individuāli vistuvāk iekļūšanai finālā tika Kardašovs atbalsta lēcienā, nopelnot 14,033 punktus, taču finālā startēs tikai seši sportisti. Kvalifikācijā vingrojumā uz stieņa Trefilovs ieguva 25.vietu, bet līdztekās viņš dalīja 53.vietu. Daudzcīņā kvalifikācijā visās disciplīnās startēja Pozņakovs, kurš ierindojās 52.vietā 66 dalībnieku konkurencē.

Kvalifikācijā vingrojumā uz baļķa Latvijas komandā labākā bija 32.vietu ieguvusī Grišāne, kura pirmdien ierindojās 34.vietā brīvajās kustībās. Finālam atsevišķās disciplīnās kvalificējās pa sešām sportistēm. Ceturtās rezervistes statusu dalībai daudzcīņas finālā Grišāne ieguva ar kvalifikācijā ieņemtu 42.vietu. Jau vēstīts, ka svētdien Grišāne ieguva 11.vietu kvalifikācijā atbalsta lēcienā.