Smaiļotājs Akmens PČ netiek A finālā; neolimpiskā klasē par medaļu cīnīsies kanoe divnieks

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens sestdien Itālijā finišēja ceturtais pusfināla braucienā 200 metru distancē, ar ko bija par maz, lai tiktu galvenajā finālā un pasaules čempionāta (PČ) turpinājumā cīnītos par ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, liecina rīkotāju informācija. Neolimpiskajā klasē 200 metros A finālā iekļuva kanoe divnieks Antons Knesis/Mārtiņš Burkovskis.

(papildināts pēc pārējo Latvijas sportistu startiem)
Akmens savā pusfināla braucienā no uzvarētāja kanādieša Marka de Jonges atpalika 0,788 sekundes. Lai cerētu uz vietu A finālā, braucienā bija jāfinišē vismaz trešajam. Akmens čempionāta turpinājumā B finālā varēs pretendēt uz 10.vietu.

Olimpiskajā laivu klasē sestdien pusfinālā vēl airēja kanoe divnieks Aivis Tints/Gatis Pranks, kuri savā braucienā 1000 metros ieguva 6.vietu un pēdējie iekļuva B finālā. Par olimpiskajām ceļazīmēm cīnīsies A fināla dalībnieki.

Savukārt pusfinālā neolimpiskajā klasē kanoe divnieks Knesis/Burkovskis braucienā ieguva 3.vietu un nodrošināja dalību svētdien paredzētajā A finālā.

Kanoiste Agnija Bērziņa pusfināla braucienā 200 metros finišēja sestā un nonāca C finālā, savukārt sieviešu smailīšu divnieks Līva Parfenkova/Madara Aldiņa tikpat garā distancē braucienā palika devītās un tālāk netika.

Jau vēstīts, ka kanoists Dagnis Iļjins sestdien finišēja piektais B finālā 1000 metros un ieguva 14.vietu distances kopvērtējumā. Par olimpiskajām ceļazīmēm cīnīsies airētāji, kas startēs galvenajā A finālā.

Neolimpiskajā 500 metru distancē B finālā startēja arī kanoe divnieks Antons Knesis/Mārtiņš Burkovskis, kuri finišēja sestie un distances kopvērtējumā ierindojās 15.vietā. Vēl divas Latvijas laivas startēja C finālos, kur smailīšu divnieks Deniss Volkovs/Aleksejs Rumjancevs finišēja pirmais 200 metros un kopvērtējumā sasniedza 19.vietu, savukārt kanoe airētājs Rahmats Stromanis 200 metros finišu sasniedza piektais un kopvērtējumā ieguva 23.vietu.

Pasaules čempionātā sadalīs lielāko daļu olimpisko ceļazīmju, taču smaiļotājiem un kanoistiem iespēja pacīnīties par iespēju nākamgad doties uz Rio būs arī kontinentālajās kvalifikācijas sacensībās. Katrā laivu klasē pasaules čempionātā tiesības startēt olimpiskajās spēlēs nodrošinās sešas līdz 10 ekipāžas.

Latviju pasaules čempionātā, kas Milānā ilgs līdz svētdienai, pārstāv kopumā 14 sportisti.