Smaiļotājs Akmens pasaules čempionātā iekļūst C finālā, olimpiskās cerības jāatliek uz pavasari

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens piektdien pasaules čempionātā Ungārijā finišēja piektais pusfināla braucienā 200 metru distancē un netika galvenajā finālā, kur cīņa risināsies arī par ceļazīmēm uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, liecina rīkotāju informācija. Akmens nodrošināja dalību C finālā, kur pretendēs uz 19.vietu.

(papildināts ar citu Latvijas laivu rezultātiem)
Vietu A finālā nodrošināja pa diviem ātrākajiem četru pusfinālu braucienu dalībniekiem un viens trešās vietas ieguvējs. Akmens savā braucienā finišēja pēc 35,27 sekundēm, no ātrākā dalībnieka spāņa Karlosa Garotes atpaliekot 1,07 sekundes.

Augusta sākumā Akmens 200 metru distancē Rumānijā izcīnīja U-23 pasaules čempiona titulu.

Pasaules čempionātā olimpiskās ceļazīmes 200 metru distancē savām valstīm iegūs pieci labāko smaiļotāji. Sešas ceļazīmes izcīnīs kontinentālajā kvalifikācijā. Eiropai kontinentālās kvalifikācijas sacensībās, kas 2020.gada maija sākumā risināsies Čehijā, pienāksies divas ceļazīmes. Pēdējo - 12.- vakanci sadalīs nākamgad maija beigās Pasaules kausa posmā Duisburgā, Vācijā.

Cerības uz olimpisko ceļazīmi bija arī kanoe divniekam Aivim Tintam/Gatim Prankam, kuri pusfinālā 1000 metros savā braucienā finišēja sestie un nonāca sestdien paredzētajā B finālā. A finālā iekļuvušās deviņas ekipāžas pretendēs uz astoņām olimpiskajām starta vietām.

Kanoe pusfinālā sievietēm 200 metros Latviju pārstāvēja Jūlija Gutova, kura savā braucienā palika pēdējā 9.vietā un finālos netika. Lai nopelnītu tiesības doties uz Tokiju, kanoistēm pasaules čempionātā jāfinišē labāko pieciniekā.

Latvijas sieviešu smailīšu divnieks Laura Skukauska/Katrīna Smiltniece olimpiskajā 500 metru distancē pusfināla braucienā finišēja pēdējās 9.vietā un finālos neiekļuva.

Pusfinālā olimpiskajā 500 metru distancē sestdien startēs Latvijas smaiļotāju četrinieks (K-4) Aleksejs Rumjancevs, Kaspars Tīklenieks, Deniss Volkovs un Aldis Artūrs Vilde. K-4 klasē visas 10 olimpiskās vakances noteiks pēc pasaules čempionāta rezultātiem.

Cīņu pusfinālā 1000 metros sestdien turpinās arī kanoists Roberts Lagzdiņš un 200 metros smailīšu divnieks Edvards Ceipe/Kristaps Laube. Kanoistiem 1000 metri ir olimpiskā disciplīna, turpretim smaiļotāju divnieki Tokijā 200 metros nestartēs.

Neolimpiskajā klasē smailīšu divniekiem 500 metros sestdien B fināla dalībnieku vidū būs Roberts Pumpa/Mārtiņš Veispals.

Lielākā daļa olimpisko starta kvotu smaiļošanā un kanoe arī citās klasēs tiks sadalītas pasaules čempionātā, kas Segedā beigsies svētdien, 25.augustā.