Smaiļotājs Akmens izcīna zelta medaļu U-23 pasaules čempionātā

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens sestdien Rumānijas pilsētā Pitešti izcīnīja zelta medaļu pasaules U-23 čempionāta sacensībās 200 metru distancē.

Akmens finālā distanci veica 35,060 sekundēs

Otro vietu izcīnīja ukrainis Ivans Semikins, kurš latvietim zaudēja 0,118 sekundes, bet trešais bija polis Bartošs Grabovskis, kurš atpalika 0,138 sekundes.

Roberts Akmens par uzvaru U-23 pasaules čempionātā
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Akmens pēc uzvaras Latvijas Radio pastāstīja, ka mērķis bija pretendēt uz medaļu, bet par uzvaru viņš pēc finiša līnijas šķērsošanas saprata tikai pēc skatītāju reakcijas.

Jau ziņots, ka priekšsacīkstēs viņš uzrādīja piekto ātrāko laiku. Savukārt sestdien pusfinālā viņš bija trešais ātrākais, 200 metrus smaiļojot 37,218 sekundēs un iekļūstot A finālā. Šajās sacensībās startēja 33 smaiļotāji.

Tikmēr sesto vietu U-23 vecuma grupā izcīnīja kanoe airētājs Ansis Grišāns, kurš A finālā 200 metros finišēja pēc 40,519 sekundēm.

Uzvarētājam Arturam Gulijevam no Uzbekistānas viņš zaudēja 1,802 sekundes, bet goda pjedestāls bija 0,572 sekunžu attālumā.

Priekšsacīkstēs Grišānam bija devītais rezultāts, bet pusfinālos viņš uzrādīja ceturto ātrāko laiku. Šajā klasē startēja 23 laivas.

Sestdienas rīta sesijā B finālos par desmitajām vietām startēja vēl trīs Latvijas sportisti. Junioru konkurencē kanoe airētājs Iļja Lučenkovs uzvarēja B finālā 200 metros un izcīnīja desmito vietu starp 30 startējušajiem atlētiem, bet smaiļotājs Aigars Cīrulis 200 metros finišēja otrais, kas deva 11.pozīciju 36 sportistu konkurencē. Savukārt U-23 grupā kanoe airētāja Jūlija Gutova 200 metros bija trešā un ierindojās 12.pozīcijā no 24 startējušajām sportistēm.

Pēcpusdienā sešas Latvijas laivas startēs priekšsacīkstēs 500 metru distancē.

Pasaules junioru un U-23 čempionāts Rumānijā norisināsies līdz svētdienai.