Smaiļotājam Akmenim piektā vieta pasaules U-23 čempionāta 200 metru distancē

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens sestdien Bulgārijā izcīnīja piekto vietu pasaules U-23 čempionāta 200 metru distancē.

Vispirms sestdien Akmens U-23 vecuma smailīšu vieninieku (K1) sacensībās savā pusfinālā 200 metros finišēja pēc 34,528 sekundēm, kas viņam braucienā ļāva būt otrajam un iekļūt A finālā.

Savukārt A finālā latvietis ar laiku 34,915 sekundes bija piektais, kamēr par uzvarētāju tika kronēts lietuvietis Artūrs Seja (34,542 sekundes). No goda pjedestāla Akmens atpalika tikai par sešām sekundes tūkstošdaļām.

Tikmēr Ansis Grišāns kanoe vieninieku (C1) junioru vecuma grupas pusfinālā sestdien 200 metru distanci mēroja 40,359 sekundēs, kas viņa braucienā bija labākais rezultāts. A finālā iekļuva trīs ātrākie no katra pusfināla, tāpēc latvietis diezgan droši sev garantēja cīņu par medaļām.

Tiesa, pie medaļas latvietis netika, jo, finišējot pēc 40,456 sekundēm, viņš ieņēma sesto vietu, no goda pjedestāla atpaliekot par 0,266 sekundēm.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam piektdien Grišāns kopā ar Matīsu Ozolu izcīnīja piekto vietu kanoe divnieku (C2) sacensībās.

Junioru vecuma grupas smailīšu vieninieku sacensībās sestdien ceturtais savā pusfinālā palika Edvards Ceipe, kurš līdz ar to iekļuva B finālā, bet tajā viņš palika septītais, 200 metros tādējādi summā ierindojoties 16.vietā.

Vēl U-23 vecuma grupas kanoe vieninieku sieviešu pusfinālā Jūlija Gutova palika septītā, tādējādi kvalificējoties B finālam, kurā viņa arī bija septītā un ieguva 16.vietu.

Tikmēr junioru smailīšu vieninieku sacensībās Margarita Oša savā 200 metru pusfinālā palika pēdējā starp deviņām konkurentēm un noslēdza savu dalību šajā distancē.

Vēlāk sestdien sākās priekšsacīkstes 500 metros, kur U-23 vecuma grupā smaiļotājs Aldis Artūrs Vilde savā braucienā bija otrais, sasniedzot pusfinālu, kamēr tas šajā pašā disciplīnā un vecuma grupā neizdevās Sabīnei Ciršai.

Tikmēr junioru vecuma grupā pusfinālu sasniedza smaiļotājs Kristofers Laberts, meiteņu smaiļotāju divnieks Margarita Oša/Katrīna Smiltniece un kanoe airētāju četrinieks Aleksejs Ševcovs/Vitālijs Upenieks/Jurijs Ševcovs/Matīss Ozols. Savukārt priekšsacīkstēs apstājās smailīšu četrinieks Gints Markavics/Otto Gerbers/Zigmārs Cinovskis/Egils Kalns.

Pasaules U-23 čempionāts ilgs līdz svētdienai.