Latvijas juniori izcīna medaļas pasaules un Eiropas čempionātos kanoe airēšanā un šaušanā

Latvijas kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš sestdien Rumānijā kļuva par pasaules junioru vicečempionu 1000 metru distancē. Savukārt Latvijas jaunais šāvējs Ernests Erbs sestdien Azerbaidžānā kļuva par Eiropas junioru čempionu 25 metru distancē ar pistoli.

Par kanoistu sacensību uzvarētāju tika kronēts Krievijas pārstāvis Ivans Kavaļausks, kurš 1000 metrus veica četrās minūtēs un 45,596 sekundēs. Tikmēr otrajā vietā bija Lazgdiņš, uzvarētājam piekāpjoties par 4,368 sekundēm. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Irānas airētājs Mohameds Rezaejs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pēc priekšsacīkstēm Lazgzdiņš nespēja automātiski sasniegt A finālu, tāpēc viņam bija jāpiedalās pusfinālā, kur latvietis savā braucienā bija otrais, sasniedzot izšķirošās cīņas.

Pirms tam sestdien junioru vecuma kanoe divnieks Ansis Grišāns un Matīss Ozols 1000 metru distances B finālā izcīnīja uzvaru, kas viņiem kopējā ieskaitē ļāva izcīnīt desmito vietu, savukārt cita juniore Jūlija Gutova kanoe airēšanas 500 metru distances B finālā bija trešā, kas viņai sacensību kopvērtējumā ļāva ierindoties 12.pozīcijā.

Tikmēr U-23 vecuma grupas smaiļotājs Aldis Vilde sestdien 1000 metru distances B finālā ieņēma piekto vietu un šīs sacensības noslēdza 14.pozīcijā. Visbeidzot 1000 metru distancē junioru grupas smaiļotājs Māris Cilinskis C finālā palika pēdējais no deviņiem konkurentiem, bet kopējā ieskaitē viņš ieņēma 27.pozīciju.

Vēlāk sestdien ar vairāku Latvijas sportistu līdzdalību notiks pusfināli 200 metru distancēs. Rumānijā notiekošais pasaules čempionāts junioriem un U-23 vecuma grupas sportistiem ilgs līdz svētdienai.

Savukārt Azerbaidžānā vispirms sportisti veica trīs šaušanas sērijas uz precizitāti, kur Erbs no maksimāli iespējamiem 300 punktiem savāca 289, tobrīd būdams dalītā pirmajā vietā. Savukārt nākamajās trīs sērijās, kur šāvēji sacentās uz ātrumu, latvietis savāca jau 294 punktus, kas bija labākais rezultāts.

Ar summā nopelnītiem 583 punktiem Erbs pārliecinoši kļuva par Eiropas junioru čempionu, kamēr otrajā vietā palikušais francūzis Eduārs Dortombs iekrāja 575 punktus. Tikmēr trešo vietu ar 574 punktiem ieguva krievs Daniils Šihovs.

Šajā disciplīnā startēja arī Rihards Zorge, kurš summā nopelnīja 570 punktus un izcīnīja 14.vietu 24 dalībnieku konkurencē.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam ceturtdien Agate Rašmane izcīnīja ceturto vietu šajā pašā Eiropas junioru čempionāta disciplīnā.

Pagājušajā nedēļā turpat Baku pieaugušo konkurencē pie Eiropas čempionāta bronzas 50 metru distancē šaušanā ar pistoli tika Lauris Strautmanis.

2014.gadā Strautmanis guva trešo vietu pasaules junioru meistarsacīkstēs, bet gadu vēlāk šajā pašā vecuma grupā izcīnīja sudrabu.

Eiropas čempionāts šaušanā pieaugušajiem, jauniešiem un junioriem Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku norisināsies līdz 4.augustam.