Latvijas Airēšanas federācija sporta veida attīstībai sadarbosies ar divām universitātēm

Lai kopīgi sāktu sporta veida tradīciju atjaunošanu augstskolās, Latvijas airēšanas federācija (LAF) parakstīja ilgtermiņa sadarbības memorandu ar Latvijas Universitāti (LU) un Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), trešdien informēja LAF. Sadarbība paredz attīstīt airēšanu universitāšu sporta struktūrvienībās un nākotnē iedibināt RTU un LU komandu sacensību tradīciju Daugavā.

LAF prezidents Henrijs Bukavs airēšanu nosauca par daudzu pasaules vadošo universitāšu atbalstītu prestižu sporta veidu ar ilggadējam tradīcijām, kam pienācis laiks atdzimt arī Latvijas vadošajās universitātēs. Bukavs paskaidroja, ka sadarbība ir tikai ceļa sākumā un nodomu protokola parakstīšana apliecina vēlmi kopīgiem spēkiem darīt visu iespējamo, lai veicinātu studentu interesi un iesaisti airēšanas sportā, kā arī tehniskā nodrošinājuma un treneru korpusa izveidē.

Sākot ilgtermiņa sadarbību, iesaistītās puses vienojās par vairākiem sadarbības virzieniem, tostarp vēlmi atjaunot vai izveidot akadēmiskās airēšanas sekcijas RTU un LU, kopīgiem spēkiem nodrošinot treniņu procesu un tehniskās iespējas. Airēšanas sportu varētu iekļaut brīvās izvēles priekšmetu sadaļā, un augsta līmeņa airētāji saņemtu augstskolu atbalstu.

Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks uzsvēra, ka sports un mācības LU vienmēr ir veiksmīgi viens otru papildinājuši. Turklāt Latvijas galvaspilsēta atrodas izcilas un airēšanas sportam ļoti piemērotas upes krastos, tādēļ LU ir gandarīti, ka var būt daļa no airēšanas tradīciju atjaunošanas Latvijā, piebilda Muižnieks.

Savukārt RTU rektors Leonīds Ribickis atgādināja, ka sports vienmēr ir bijis neatņemama RTU studiju ikdienas sastāvdaļa. RTU gan atbalsta studentu sportošanu no mācībām brīvajā laikā, gan jaunajiem sporta talantiem piešķir īpašas budžeta vietas un piedāvā individuālus studiju plānus mācību apvienošanai ar sportu. Airēšana pēdējos gados gan nav bijusi RTU studentu populārāko sporta veidu vidū, taču Ribickis saskata iespēju augstskolām dot jaunu enerģiju sporta veida attīstībai. Parakstot sadarbības memorandu, RTU apņēmās sportistiem piedāvāt duālas karjeras iespējas, kas ļauj apvienot sportu un akadēmisko izglītību. Airēšanu RTU ietvers brīvās izvēles sporta priekšmetu sadaļā.

Pašlaik Latvijā ir vairāk nekā 80 licencētu sportistu airēšanā, liecina LAF informācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt